Pracownicy

ad. dr hab.

Magdalena Idzik

Wydział: Wydział Wokalno-Aktorski

Katedra: Katedra Wokalistyki

Śpiewaczka związana ze sceną Teatru Wielkiego Opery Narodowej od 1996 roku. Kreuje tam partie sceniczne w każdym sezonie artystycznym. Pedagog śpiewu solowego, adiunkt doktor habilitowany Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

 

ad. dr hab.

Magdalena Idzik

śpiew

Życiorys

Ukończyła Akademię Muzyczną w Warszawie a następnie kształciła się we Włoszech-Vitorio Terranova- Mediolan  oraz u Joy Mammen w Londynie. Stypendystka Fundacji Promocji Talentów.

Ukończyła studia doktoranckie w UMFC , następnie uzyskała stopień doktora i doktora habilitowanego w macierzystej uczelni. Współpracuje z wieloma filharmoniami , teatrami operowymi, orkiestrami, festiwalami w kraju i za granicą oraz  z wieloma organizacjami i instytucjami działającymi w zakresie sztuki.  Nie stroni od koncertów  charytatywnych  na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych

Osiągnięcia artystyczne jej  absolwentek  można podziwiać na scenach Teatrów operowych w Polsce i za granicą.

 

Główne osiągnięcia

Pierwszy żywioł artystki to scena operowa,  ale  bogaty i nieustająco poszerzany jest jej repertuar oratoryjno- kantatowy oraz pieśniarki.

Wśród spektakularnych osiągnięć artystki można wyróżnić koncert poświęcony zmarłemu dyrygentowi G. Sinopolemu na I Festiwalu Anima Mundi w Pizie, oraz koncert poświęcony Y. Menuhinowi Milenium Pace w Walencji Wykonała także Requiem G. Verdiego- partia altowa, w  Operze Narodowej w Kijowie.  Kreowała partię  Carmen G. Bizeta na Międzynarodowym   Festiwalu im. K. Jamroz w Busku Zdroju,  gdzie od lat jest jurorem Międzynarodowego  Konkursu Wokalnego. W roku 2014 otrzymała Nagrodę Rektora UMFC.

 

 

W Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina

Oprócz zadań dydaktycznych zajmuje się organizacją i  koordynacją  operowych projektów studenckich : Festiwal  w Rheinsbergu, Wuhan, Pekinie Changchun, Changsha oraz zajmuje się  współpracą z  Filharmoniami  w Polsce i Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie

Organizator Konferencji Naukowych .