Pracownicy

ad. dr

Karolina Nadolska

fortepian

Karolina Nadolska wykształciła swoja osobowość artystyczną pod kierunkiem  prof. Katarzyny Popowej-Zydroń, a następnie w czasie studiów w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w klasie fortepianu prof. Piotra Palecznego oraz w klasie kameralistyki prof. Krystyny Makowskiej-Ławrynowicz. 

W roku 2009 warszawski Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina docenił osiągnięcia pianistyczne Karoliny Nadolskiej przyznając jej dyplom z wyróżnieniem, a jej studia pianistyczne zostały zwieńczone uroczystym koncertem, w którym wystąpiła jako solistka Orkiestry Filharmonii Narodowej. 

Walory osobowości artystycznej pianistki poznała publiczność wielu krajów na pięciu kontynentach - między innymi w USA, Japonii, Chinach,  Australii, Argentynie, Niemczech, Wielkiej Brytanii Hiszpanii, Szwecji, Włoszech, Estonii, Francji, Szwajcarii, Holandii, Tunezji, Chorwacji, na Litwie oraz w wielu miastach Polski.

W 2015 roku Narodowy Instytut Fryderyka Chopina wydał płytę CD z chopinowskimi interpretacjami Karoliny Nadolskiej.

W roku 2017 decyzją Rady Wydziału Fortepianu Klawesynu i Organów Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina pianistka otrzymała tytuł doktora sztuk muzycznych.

Imponująca jest lista czołowych nagród jakie w ostatnich latach zdobyła Karolina Nadolska uczestnicząc w wielu międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach, m in: 

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2014),

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Karlovac (Chorwacja),

I Nagroda na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Granadzie (Hiszpania 2013), Nagroda Specjalna za najlepsze wykonanie “Tańców Polskich” na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim w Budapeszcie (2012) oraz Nagroda Specjalną za najlepsze wykonanie “Mazurków”  na Międzynarodowym Konkursie Chopinowskim “Azja-Pacyfik” w Daegu (Korea). Otrzymała II Nagrodę oraz Nagrodę Specjalną za najlepsze wykonanie utworów F. Chopina na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie (2011) oraz I Nagrodę Konkursu Pianistycznego organizowanego przez londyńską Yamaha Music Foundation of Europe (2008). Jest laureatką II Nagrody Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego w Mariańskich Łaźniach, Grand Prix III Ogólnopolskiego Festiwalu "Chopinowskie Interpretacje Młodych" w Koninie oraz międzynarodowych konkursów pianistycznych w Narvie, Aachen oraz Konkursu im. I.J.Paderewskiego w Bydgoszczy.

Karolina Nadolska kontynuuje solistyczną i kameralną działalność koncertową, pracując jednocześnie na stanowisku adiunkta w Katedrze Fortepianu UMFC. Pianistka prowadzi klasę fortepianu w ZPOSM I i II stopnia im. G. Bacewicz w Warszawie.