Pracownicy

ad. dr hab.

Aleksander Szebesczyk

Katedra: Katedra Instrumentów Dętych

Specjalność: róg

Muzyk orkiestrowy, solista i kameralista z wieloletnim stażem w orkiestrze Filharmonii Narodowej ( także na stanowisku pierwszego głosu). Stypendysta fundacji Yamaha i  współzałożyciel Kwintetu Blaszanego Filharmonii Narodowej. Doktor habilitowany z trzydziestoletnim doświadczeniem metodycznym zdobywanym na UMFC, wzbogaconym o pracę z dziećmi w szkole muzycznej pierwszego stopnia.

ad. dr hab.

Aleksander Szebesczyk

róg

Naukę gry na rogu rozpoczął w wieku 11 lat w rodzinnym Wrocławiu w POSM I  i II st. im. K. Szymanowskiego. Studia ukończył w Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w  Warszawie . W roku 1991 został stypendystą fundacji Yamaha. Grę na rogu doskonalił pod okiem takich wybitnych instrumentalistów i wirtuozów jak Zdenek Tylsar i Herman Baumann. W wieku dwudziestu lat rozpoczął etatową pracę w orkiestrze Filharmonii Narodowej gdzie wkrótce otrzmał stanowisko pierwszego waltornisty i solisty.

GŁÓWNE OSIĄGNIĘCIA: Współpraca z czołowymi polskimi orkiestrami (Sinfonia Varsovia, Nowa Orkiestra Kameralna, Orkiestra Akademii Beethovenowskiej itd.)-liczne nagrania i tournees zagraniczne,  także występy w charakterze solisty (koncerty na róg z orkiestrą W.A.Mozarta, R.Straussa, R.Schumanna, J.Haydna, Chr.Forstera.) Szczególne miejsce w dorobku artystycznym A. Szebesczyka zajmują dwie płyty Quattrocorno, do których  przygotował aranżacje i samodzielnie wykonał wszystkie głosy kwartetu waltorniowego, oraz płyta z muzyką polskich kompozytorów nagraną z Kwintetem Blaszanym Filharmonii Narodowej.

W UNIWERSYTECIE MUZYCZNYM FRYDERYKA CHOPINA:

Poza podstawową działalnością dydaktyczną na UMFC, jest jurorem ogólnopolskich konkursów waltorniowych, oraz prowadzi kursy mistrzowskie dla młodych waltornistów.