Pracownicy

st. wykł.

Anna Dukszto-Delepaut

fortepian, dyrygentura chóralna

Ukończyła Państwową Szkołę Muzyczną i Państwowe Liceum Muzyczne im H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie fortepianu i gitary.

W latach 1999-2006 studiowała na Hochschule Für Musik Franz Liszt w Weimarze na wydziale Gitary oraz Dyrygentury, uzyskując specjalizację Dyrygentura Symfoniczno-Operowa i Akompaniament Operowy. W trakcie studiów odbywała staże jako pianistka, korepetytor i dyrygent w teatrach Deutsches Nationaltheater und Staatskapelle Weimar oraz Theater Rudolstadt. Pracowała także jako opiekun studentów zagranicznych studiujących na obu weimarskich uczelniach Bauhaus-Universität oraz Hochschule für Musik. Wielokrotnie brała udział w pracach jury konkrursów krajowych i międzynarodowych, takich jak: 40.Bundeswettbewerb „Jugend musiziert”, 4. Internationaler Luis Spohr Wettbewerb für Junge Geiger, 3. Internationaler Franz Liszt Klavierwettbewerb.

W 2005 roku, jeszcze w trakcie studiów, rozpoczęła pracę w Theater Gera Altenburg jako pianistka-korepetytor śpiewaków solistów oraz dyrygent chóru dziecięcego. Została członkiem orkiestry Philharmonie Thüringen, w której wykonywała partie instrumentów klawiszowych: fortepianu, czelesty i klawesynu, w zróżnicowanym repertuarze – od oper, koncertów symfonicznych, baletów, poprzez utwory kameralne, przedstawienia dziecięce, operetki i musicale. Pełniła funkcję kierownika muzycznego i dyrygenta w produkcjach oper Undine A.Lortzinga, Die Königskinder E.Humperdincka oraz La Rondine G.Pucciniego.

W latach 2010-2019 pracowała w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej jako pianista-korepetytor śpiewaków-solistów biorąc udział w próbach muzycznych, reżyserskich oraz prowadząc indywidualne lekcje.

Z Uniwersytetem Muzycznym Fryderyka Chopina związana jest od 2011 roku (Wydziale Dyrygentury i Wokalistyki Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Rytmiki).