Pracownicy

st. wykł.

Anna Lewicka-Capiga

Wydział: Wydział Wokalno-Aktorski

Specjalność: fortepian

Pianistka specjalizująca się w wykonawstwie muzyki współczesnej. Pedagog fortepianu.

st. wykł.

Anna Lewicka-Capiga

fortepian

Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Prof. Andrzeja Dutkiewicza oraz kameralistyki fortepianowej Prof. Jerzego Marchwińskiego (1997 r.). Tamże ukończyła również Podyplomowe Studium Muzyki Współczesnej pod kierunkiem Prof. Andrzeja Dutkiewicza z wynikiem.

Ukończyła również Studia Podyplomowe „Historia sztuki, Muzyka, Teatr i Film” w Instytucie Sztuki Polskiej Akademii Nauk w specjalizacji „Historia sztuki i współczesna kultura wizualna”.

Już w trakcie studiów rozpoczęła pracę pedagogiczną m.in. w Akademii Muzycznej im. F.Chopina ( filia w Białymstoku). Obecnie pracuje w macierzystej uczelni jako pedagog fortepianu na etacie starszego wykładowcy.

Wielokrotnie uczestniczyła w kursach pianistycznych prowadzonych przez takich artystów jak: Andrzej Jasiński, Jerome Rose, Siglind Bruhn, Tomasz Herbut.

Jako solistka i kameralistka występowała m.in. w Filharmonii Narodowej w Warszawie, Konserwatorium Muzycznym w Sankt Petersburgu. Brała udział w Festiwalach Muzyki Współczesnej, Festiwalu „Gwiazdy promują” w Filharmonii im. L. Różyckiego w Jeleniej Górze i licznych koncertach muzyki współczesnej zarówno solowej jak i kameralnej (w tym prawykonania utworów).

Muzyka współczesna zajmuje istotne miejsce w repertuarze pianistycznym Anny Lewickiej-Capiga.

Otrzymała także nagrody za działalność pedagogiczną, m.in. Nagrodę Rektora za osiągnięcia dydaktyczne i organizacyjne.

 Jest organizatorem odbywającego się cyklicznie w UMFC na Wydziale Wokalno-Aktorskim Konkursu Fortepianowego „Miniatura fortepianowa i Pieśń” .