Pracownicy

wykł.

Rafał Stępień

fortepian jazzowy

ceniony pianista, kompozytor, aranżer, producent. Wykładowca w AT w Warszawie i AM w Łodzi a od  2019 roku na Wydziale jazzu i muzyki estradowej Uniwesytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Prowadzi zajęcia z harmonii, aranżacji
 i improwizacji jazzowej. Laureat wielu konkursów i festiwali jazzowych w Polsce m.in.: Jazz Juniors, Gdynia Summer Jazz Days Competition, Klucz do Kariery - Pomorska Jesień Jazzowa oraz Jazz nad Odrą Uczestnik i laureat wielu zagranicznych festiwali:
Umbria Jazz, Chopin Festival – Luxemburg Gardens - Paris Kathania Jazz Festival - Sycylia. Wielokrotnie koncertował w Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Hiszpanii, Francji, Portugalii i Kanadzie.

Jest zapraszany do współpracy przez najwybitniejszych artystów. Współpracował m. in. z: Adamem Bałdychem, Michałem Urbaniakiem, Lorą Szafran, Anną Serafińską, Wojciechem Karolakiem, Wiesławem Pieregorólką, Cezarym Konradem, Henrykiem Miśkiewiczem, Carmen Moreno, Grażyną Łobaszewską, Reggie Wooten’em, Carlosem Johnsonem, Feltonem Cruise, Juniorem Robinsonem, Waynem Ellingtonem i Andrea Bocelli.

Jako producent ma na swoim koncie platynową płytę za album „Dobrze, że jesteś” Zbigniewa Wodeckiego, który wyprodukował w 2018 a także złotą płytę za album "Methamorphosis" Sławka Uniatowskiego.

Komponuje i aranżuje muzykę ilustracyjną do wielu polskich filmów i seriali.