26 V 2020 r.

Płyty z muzyką fortepianową Stanisława Moniuszki

Z radością informujemy, że ukazały się dwa albumy z muzyką fortepianową Stanisława Moniuszki:

• Moniuszko for 4 hands, wyk. Gabryś&Quinn Piano Duo (Maria Gabryś-Heyke, Monika Quinn), reż. dźwięku: Katarzyna Rakowiecka-Rojsza, UMFC CD 122;
  • Complete solo piano works (2CD), wyk. Marcin Tadeusz Łukaszewski, reż. dźwięku: Andrzej Brzoska, UMFC CD 114–115.

Moniuszko for 4 hands po raz pierwszy w historii fonografii dokumentuje wszystkie utwory Stanisława Moniuszki na cztery ręce w wykonaniu charyzmatycznego żeńskiego duetu Gabryś&Quinn Piano Duo. Na zbiór ten składają się zarówno oryginalne kompozycje, jak i transkrypcje dzieł o proweniencji operowej i symfonicznej – często wydawane jako zapowiedź (reklama) premiery scenicznej.

Dwupłytowy album Moniuszko. Complete solo piano works zawiera najbardziej obszerny w historii polskiej fonografii zbiór solowych kompozycji fortepianowych ojca opery narodowej – 50 utworów pochodzących z 34 tomu Dzieł wszystkich kompozytora (red. K. Mazur, PWM, Kraków 1975) w interpretacji znakomitego warszawskiego pianisty i badacza Marcina Tadeusza Łukaszewskiego.

Obie pyty można nabyć w naszym sklepie internetowym eFryderyk.pl.

Patronat: Presto, Polmic, Maestro, LongPlay