14 X 2020 r.

Chopin University Modern Ensemble – debiut!

Chopin University Modern Ensemble to zespół muzyki nowej powołany w 2018 r. w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina przez JM Rektora uczelni prof. Klaudiusza Barana dzięki staraniom pedagogów Wydziału Kompozycji i Teorii Muzyki – Ignacego Zalewskiego i Leszka Lorenta, wspartych przez prorektora ds. studenckich i dydaktyki prof. UMFC Aleksandra Kościowa.

Od początku funkcjonowania zespół miał dwa podstawowe cele – promować muzykę najnowszą i budować repertuar oparty o klasykę muzyki nowoczesnej.
Zgodnie z przyjętym kierunkiem działalności na wybrany repertuar składają się premiery fonograficzne utworów skomponowanych przez twórców związanych z UMFC: absolwentów – prorektora ds. nauki prof. Pawła Łukaszewskiego (Divertimento) i Żanety Rydzewskiej (spit it out), doktoranta – Marcina Jachima (Pióro Maat) i studenta – Krzysztofa Kiciora (Collapse) oraz należący do klasyki muzyki nowej cykl Folk Songs Luciana Beria.
Album dokumentuje efekty dwuletniego rozwoju zespołu. „Jest wyrazem pasji młodych muzyków, studentów i studentek, którzy – zgromadzeni na (fakultatywnych) zajęciach z praktyki wykonawczej muzyki nowej – rozwijali i rozwijają swoje zainteresowanie muzyczną współczesnością” (Ignacy Zalewski, Leszek Lorent).
Berio | Jachim | Łukaszewski | Rydzewska | Kicior
Chopin Univeristy Modern Ensemble – debiut!
Aleksandra Łaska – mezzosopran
Leszek Lorent – perkusja
Chopin University Modern Ensemble
Jakub Montewka – dyrygent (Jachim)
Ignacy Zalewski – dyrygent
Realizacja nagrania: Małgorzata Szymańska, Justyna Popiel
Montaż i mastering: Małgorzata Szymańska
Nota programowa: Leszek Lorent, Ignacy Zalewski
Redakcja: Tomasz Karpowicz
Tłumaczenie tekstów: Żaneta Pniewska
Zdjęcia: Paweł Traczyk
Opracowanie graficzne, skład: Łukasz Pawlak
Redaktor wydawca: Maja Baczyńska, Emilia Dudkiewicz
© Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina – Chopin University Press, UMFC CD 134 | 2020
Patronat: Presto, Maestro, LongPlay

Płyta dostępna na stronie eFryderyk.pl