20 XI 2020 r.

Bartłomiej Sutt nominowany do Nagrody Publiczności w Plebiscycie „Młody Twórca Kultury 2020”!

Student I roku studiów magisterskich UMFC w klasie perkusji dr hab. Miłosza Pękali

Z radością informujemy o nominacji do prestiżowej nagrody dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury dla Bartłomieja Sutt - studenta I roku studiów magisterskich Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie perkusji dr hab. Miłosza Pękali.
Zachęcamy do oddawania głosów na naszego studenta i przede wszystkim młodego artystę promującego polską muzykę i sztukę perkusyjną na światowych festiwalach, koncertach oraz premierowych nagraniach!

Bartłomiej Sutt jest absolwentem Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, Haute école des arts du Rhin w Strasburgu oraz The Royal Danish Academy of Music w Kopenhadze, którą ukończył z najwyższą oceną. Brał udział w nagraniach VI Symfonii Krzysztofa Pendereckiego z Polską Filharmonią Kameralną oraz wielu prapremierach utworów dedykowanych artyście na licznych festiwalach, m.in.: Contemporary Music Festival Pulsar w Kopenhadze, Festiwalu Muzyki Współczesnej Muzyka Nowa w Bydgoszczy, Międzynarodowych Festiwalach Muzyki Perkusyjnej we Włoszech, Francji, Niemczech, Słowenii, Litwie i na Ukrainie.

Nominowany za osiągnięcia na międzynarodowych konkursach muzycznych (Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Perkusyjnym w Odessie, czołowe miejsca na Międzynarodowym Konkursie perkusyjnym pod patronatem UNESCO we Włoszech, I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wibrafonowym w Opolu), liczne koncerty na międzynarodowych estradach, nowatorskie projekty i współpracę z cenionymi orkiestrami, artystami i kompozytorami.

Głosowanie internetowe trwa do 25 listopada pod linkiem:

Zapraszamy do lektury artykułu w Gazecie Wyborczej na temat nominacji Bartłomieja Sutt:

Młodzi Twórcy Kultury 2020. Przedstawiamy nominowanych Bartłomieja Sutta i Michała Wirtela