26 V 2020 r.

„Fryderyk 2020” w kategorii „Album Roku Muzyka Dawna”

Johann Gottlieb Goldberg Complete Solo Harpsichord Works Alina Ratkowska – klawesyn

„Salonowa elegancja i rozmaite nastroje. Dostojność i instrumentalna precyzja”.
Robert Ratajczak

Sonaty, Preludia i Fugi oraz 24 Polonezy - znakomita muzyczna kolekcja […]. Nastroje, barwy, humory… wszystko zmienia się jak w kalejdoskopie, niemal co minutę rozpoczyna się kolejny taniec i kolejny świat w miniaturze. Zanim oswoimy się z jego naturą utwór już się kończy. Sarmacki zamaszysty gest i salonowa elegancja, czasem trochę śmielszy i rozwichrzony, ale bez zbędnych komplikacji. Możemy wszystko zrozumieć, bawić się śledzeniem prostej struktury, która nigdy nie zawiedzie nas na manowce. Bezpieczny i przyjazny muzyczny mikrokosmos stoi przed nami otworem”.

Magdalena Łoś-Komarnicka, Polskie Radio Dwójka

Johann Gottlieb Goldberg