29 III 2022 r.

Sala Sukcesu - Olga Szyłejko

W najbliższy poniedziałek 04.04.2021 o godz. 9.00 w Sali Sukcesu w ramach cyklu Master Sessions gościem Anny Proszowskiej – Sala będzie Olga Szyłejko, CEO Music Hub.

Absolwentka bostońskiej uczelni muzycznej Berklee College of Music, na której ukończyła wokal jazzowy oraz kompozycję i produkcję muzyki. Wokalistka, kompozytorka i songwriterka. Przedsiębiorczyni artystyczna, z misją kreatywnego i innowacyjnego rozwijania edukacji muzycznej w Polsce. Sama o sobie, mówi, że zupełnie nie czuje się businesswoman.

Olga w styczniu 2017 roku założyła szkołę muzyczną Music Hub Academy. Inspiracją do stworzenia takiego miejsca było pragnienie zrzeszania ludzi, którzy chcą zgłębiać wiedzę i umiejętności muzyczne niezależnie od wieku, poziomu czy stylu muzycznego, który lubią.

Amerykańskie podejście do edukacji muzycznej w szkołach stawia na grę w zespole i umiejętność pracy w grupie. To daje dzieciom cudowne umiejętności społeczne. W Music Hub mocno stawia się na pracę w zespole, a ambicją szkoły nie są zdobyte wyniki czy konkursy, lecz rozwijanie pasji.

W przeciągu ostatnich pięciu lat Music Hub otworzyło już dwie prężnie działające placówki - na Powiślu i Wilanowie, które łącznie liczą 300 uczniów. Szkoła od początku istnienia współpracuje również z Akademia High School, jak również jest partnerem organizacji ABRSM (https://pl.abrsm.org/en/) gdzie m.in. uczniowie przygotowywani są do brytyjskiej matury z muzyki A-Levels oraz do egzaminów na międzynarodowe uczelnie muzyczne.

Absolwenci Music Hub z powodzeniem zdają egzaminy do renomowanych uczelni muzycznych na całym świecie – Berklee College of Music w Bostonie, Guildhall School of Music & Drama w Londynie czy Guilford School of Music & Dance.

Poza działalnością edukacyjno-biznesową Olga Szyłejko rozwija swoją karierę artystyczną. Ma na koncie podpisany kontrakt z niezależną wytwórnią muzyczną A-Muse Records, 2 nagrane płyty "Don't Cry" oraz "Dream EP".

Artystka na swoim koncie ma występy na scenach wielu festiwali, między innymi: "Montreux Jazz Festlval" (Montreux 2016 r), "Ladies Jazz Festival" (Gdynia 2019 r.), "Fama Festiwal" (Świnoujście 2013 r.). Obecnie Olga pracuje nad kolejną autorską płytą, która ukaże światło dzienne w przyszłym roku.

Podczas Master Sessions będziemy rozmawiać m.in. o tym:

• Czym jest Music Hub? Skąd pomysł na takie przedsięwzięcie muzyczno-edukacyjno-biznesowe?

• Jaka jest główna idea, misja, oferta Music Hub?

• Jakie jest podejście do muzycznej edukacji artystycznej w USA?

• W jaki sposób zagadnienia związane z rozwojem kariery muzycznej oraz przedsiębiorczości, znalezienia swojego miejsca na rynku są podejmowane na uczelni amerykańskiej takiej jak Berklee College of Music? Czy polscy studenci mogą się czymś zainspirować?

• Kto jest klientem Music Hub?

• Co jest głównych wyzwaniem w prowadzeniu własnej firmy?

• Jakiego rodzaju pedagogów Music Hub szuka do swojego zespołu?

• Czy prowadzenie firmy ułatwia działalność stricte artystyczną czy przeszkadza w niej?

Master Session skierowane jest do studentów, absolwentów i pedagogów UMFC i odbędzie się via ZOOM.

Zainteresowanych prosimy o przesyłanie zgłoszeń wyłącznie na adres:

anna.proszowska-sala@chopin.edu.pl

Deadline: 03.04.2022 do godz. 15.00.

Do zobaczenia!