30 XII 2022 r.

Mateusz Krzyżowski laureatem I nagrody na 12 Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy

Student drugiego roku studiów magisterskich, na wydziale instrumentalnym, w klasie fortepianu prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just

Z radością informujemy, że Mateusz Krzyżowski, student drugiego roku studiów magisterskich, na wydziale instrumentalnym, w klasie fortepianu prof. dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just, otrzymał I nagrodę na 12 Międzynarodowym Konkursie im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Dodatkowo otrzymał nastepujące nagrody: Prix Hiroko Nakamura. Cykl recitali w Japonii dla laureata I nagrody w marcu 2023 r. ufundowany przez Towarzystwo Paderewskiego w Japonii oraz Fundację Kulturalną Miasta Hamamatsu.- Nagroda Konzertdirektion Prof. Victora Hohenfelsa. Koncert w Filharmonii Berlińskiej z towarzyszeniem Sinfonie Orchester Berlin w sezonie artystycznym 2023/2024. - Nagroda Fundacji im. Fryderyka Chopina w Miami. Recital na Florydzie w sezonie artystycznym 2023/2024.- Nagroda Polish Music Center, Uniwersytet Południowej Kalifornii, Los Angeles. Udział w koncercie galowym Festiwalu Ignacego Jana Paderewskiego w Paso Robles dla laureata I nagrody, listopad 2023.- Nagroda Paderewski Music Society in Los Angeles.Recital fortepianowy ufundowany w ramach Paderewski Music Society. Recital w sezonie artystycznym 2023/2024.  -Nagroda Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Tbilisi. Recital w Tbilisi, Gruzja.  -Nagroda Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej dla Laureata I nagrody  -Nagroda Śląskiego Festiwalu im. Ludwiga van Beethovena w Głogówku. Recital podczas XXXI Festiwalu w 2023 r. dla laureata Konkursu.  -Nagroda Międzynarodowej Fundacji Muzycznej im. Artura Rubinsteina w Łodzi – recital w Łodzi.  -Nagroda Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Udział zwycięzcy Konkursu w XIX Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym „Chopin i jego Europa”.  -Nagroda Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach. Koncert z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Świętokrzyskiej dla najlepszego polskiego uczestnika Konkursu.  -Nagroda Specjalna Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Recital dla laureata I nagrody w dniu 14.09.2023 Światowego Kongresu Kopernikańskiego (organizowanemu w 550-lecie Urodzin Wielkiego Astronoma). - Nagroda Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej. Koncert dla najlepszego polskiego uczestnika.  -Nagroda Fundacji Międzynarodowych Festiwali Chopinowskich w Dusznikach-Zdroju. Recital na 78. Międzynarodowym Festiwalu Chopinowskim dla laureata I nagrody, sierpień 2023 r. - Dwie nagrody pozaregulaminowe dla dwóch pianistów Polaków, którzy osiągnęli dwie najwyższe lokaty w XII Konkursie, ufundowane przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Recitale fortepianowe z muzyką F. Chopina, I. J. Paderewskiego, K. Szymanowskiego w polskich placówkach dyplomatycznych we Francji, Szwajcarii i USA w latach 2023–2024.

Serdeczenie gratulujemy!