21 II 2023 r.

TVP3 BIAŁYSTOK.
Koncert "Spotkania Bohaterek i Bohaterów BCO"

KONCERT SYMFONICZNY zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem i Światowego Dnia Chorego.

Nagranie z TVP3 Białystok dostępne pod linkiem - https://bialystok.tvp.pl/66475142/koncert-spotkania-bohaterek-i-bohaterow-bco

Treść artykułu poniżej.

Wyjątkowy koncert dla bohaterów i bohaterek BCO. W najbliższy piątek w Filharmonii przy ulicy Podleśnej w Białymstoku będą rozbrzmiewać najpiękniejsze utwory Wolfganga Amadeusza Mozarta. To symbol wsparcia dla pacjentów zmagających się z chorobą onkologiczną.

- Zapraszamy tych wszystkich którzy są otwarci na takie nowe doznania, bohaterami są pacjenci, ich rodziny i nasi współpracownicy – mówiła Magdalena Borkowska dyrektor Białostockiego Centrum Onkologii.

Podczas koncertu usłyszymy uwerturę z opery Mozarta - Wesele Figara, czy symfonię Jowiszową C-Dur - jedno z ostatnich wielkich dzieł kompozytora. Arie i duety zaprezentują studenci białostockiej filii Uniwersytetu Fryderyka Chopina.

- Jak powiedział dr Rafał Dudzik, prodziekan Wydziału Instrumentalno-Pedagogicznego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina filii w Białymstoku - Program myślę, ze triumfalny i mam nadzieje, że się wpisze w to czego wszyscy życzymy osobom chorym, czyli żeby zwyciężyli chorobę, niezwykle triumfalna w wyrazie symfonia jowiszowa, będzie wyraźnym podkreśleniem tego.

Koncert rozpocznie się o godzinie 19, wcześniej zaplanowana jest prelekcja lekarzy Białostockiego Centrum Onkologii dotycząca profilaktyki nowotworowej. Wstęp jest bezpłatny, trzeba rezerwować bilety pod wskazanym numerem telefonu. Bezpłatne wejściówki można odbierać w budynku administracji szpitala.