9 III 2023 r.

Sala Sukcesu - Ania Karpowicz

13.03.2023 o godz. 10.30 Gościnią Anny Proszowskiej-Sala w Sali Sukcesu – Master Session będzie Ania Karpowicz, flecistka, kuratorka, aktywistka. Laureatka Paszportu Polityki 2020 w kategorii Muzyka Poważna.

13.03.2023 (poniedziałek) | godz. 10.30
Master Session z Ania Karpowicz, flecistka, kuratorka, aktywistka.

Ania Karpowicz - laureatka Paszportu Polityki 2020 w kategorii Muzyka Poważna. W jej repertuarze szczególne miejsce ma twórczość XX i XXI w. Współpracuje z kompozytorami, dokonując licznych prawykonań utworów jej dedykowanych, szczególnie angażując się w promocję twórczości kobiet.

Absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi i Hochschule für Musik Detmold. Wielokrotnie nagradzana na ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach.

Od 2013 r. kieruje wyjątkową kooperatywą muzyczną Hashtag Ensemble. Zespół złożony z 20 znakomitych muzyków występuje na większości festiwali nowej muzyki w Polsce i za granicą a od 2023 roku tworzy Hashtag Lab, który ma aspiracje zostać nowym ważnym punktem na mapie trendotwórczych instytucji Warszawy i kraju.

Prowadziła autorską scenę Lokal Na Poważnie, była kuratorką cyklu koncertów WawaParis 1914, kreowała społeczne działania muzyczne dla festiwali i instytucji muzycznych.

W 2017 r. zainicjowała wraz z pianistą Markiem Brachą festiwal WarszeMuzik, w ramach którego na podwórkach kamienic-ostańców getta warszawskiego i w pomniku Umschlagplatz odbywają się koncerty muzyki kameralnej kompozytorów – Żydów polskich (Władysław Szpilman, Aleksander Tansman, Mieczysław Wajnberg). Jest współzałożycielką Instytutu Mieczysława Wajnberga, wraz z Marią Sławek i Aleksandrem Laskowskim.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:

 

  • Jak budować swoją reputację i pozycję w świecie muzyki i kultury?
  • Czym jest kooperatywa muzyczna Hashtag Ensemble i co czyni ją unikatową?
  • Czym są projekty społeczno-artystyczne? Jaki jest ich sens i cel?
  • Jakie są główne czynniki tworzące markę i rozpoznawalność?
  • Co jest największym wyzwaniem w realizacji własnych projektów artystycznych?
  • Jak działają festiwale muzyczne? Jak się do nich dostać? Jak z nimi współpracować?
  • Czy twórczość kobiet potrzebuje promocji?

Widzimy się o godz. 10.30 na platformie ZOOM
Link: https://bit.ly/3IqUWzM