28 IV 2023 r.

Sala Sukcesu - Tymoteusz Bies

8.05.2023 | godzina 9.00

Już 8.05.2023 o godz. 9.00 podczas Master Session w Sali Sukcesu spotkamy się z Tymoteuszem Biesem, pianistą, kompozytorem i producentem muzycznym.

Jest laureatem ponad trzydziestu krajowych i międzynarodowych konkursów.  Koncertuje na całym świecie. W swoim repertuarze posiada przekrojowy wybór dzieł literatury fortepianowej, od muzyki dawnej po muzykę współczesną. Dokonał szeregu nagrań dla Polskiego Radia, wykonując między innymi dzieła K. Szymanowskiego i W. Lutosławskiego. Wydał trzy albumy studyjne zawierające dzieła fortepianowe, kameralne i symfoniczne F. Chopina, W. A. Mozarta, F. Schuberta, K. Szymanowskiego, M. Weinberga, F.Poulenca, C. Debussy’ego i K. Pendereckiego. Obecnie pracuje nad swoim najnowszym albumem, który będzie zawierał Wariacje Goldbergowskie J. S. Bacha.

Jego droga artystyczna  wymyka się schematom. Aktywnie udziela się na polu produkcji muzycznej oraz kompozycji muzyki filmowej, współpracując od kilku lat z polskim reżyserem i operatorem filmowym Adamem Sikorą, m.in. przy Powrocie Giganta (2016), Autsajderze (2018) czy Wolfelsgrund (2022).

Jako producent muzyczny współpracuje między innymi z Tomaszem Janiszewskim (Magierą); ostatni efekt koprodukcji muzyków otrzymał status złotej płyty (Magiera - feat.)

W 2021 roku wziął udział w produkcji filmu Chleb i sól (reż. Damian Kocur, Polska, 2022) jako odtwórca głównej roli oraz wykonawca wykorzystanych w filmie utworów fortepianowych; film otrzymał szereg nagród na festiwalach filmowych w Wenecji, Gdyni, Cottbus, Antalyi, Kairze i Gijon.

Podczas Sesji będziemy poruszać następujące tematy:

  1. Jakie znaczenie dla rozwoju artysty i jego kariery ma funkcjonowanie w rożnych przestrzeniach artystycznych i współpraca z ludźmi z innych niż muzyczne profesji artystycznych?
  2. Czego dzisiaj poszukują sale koncertowe?
  3. Jakie zjawiska muzyczne pojawiają się na rynku i jaki jest w nich potencjał?
  4. Co ma kluczowe znaczenie w rozwoju kariery artysty?

 

I wiele innych.

Link do spotkania: https://bit.ly/3IqUWzM

DO POBRANIA