12 V 2023 r.

Sala Sukcesu - Anna Rocławska-Musialik

15.05.2023 | godzina 9.00

Gościem Anny Proszowskiej-Sala podczas Master Session w Sali Sukcesu, która odbędzie się 15.05.2023 roku o godz. 9.00 na platformie ZOOM będzie Anna Rocławska-Musialik, kompozytorka, aranżerka, pianistka i dyrygentka.

Absolwentka aż trzech specjalności Akademii Muzycznej w Gdańsku, Instrumentalistyki – klasa Fortepianu, Edukacji muzycznej oraz Teorii i Kompozycji. Jest laureatką wielu konkursów kompozytorskich o randze międzynarodowej oraz ogólnopolskiej.  Jej utwory wykonywane były na prestiżowych festiwalach muzycznych m. in.: we Włoszech, we Francji, w Niemczech, Hiszpanii, Belgii, Stanach Zjednoczonych.
Ma w dorobku szereg nagrań płytowych, zarówno jako kompozytorka jak i pianistka.
Współtworzy Zespół Wokalny Art’n’Voices, z którym koncertuje w Polsce i w Europie, zdobywając szereg nagród na konkursach i prestiżowych festiwalach w Polsce i w Europie (m.in. 10 nagród Grand Prix) oraz dokonała nagrań płytowych. 
Współpracuje z artystami scen teatralnych specjalizując się w szeroko pojętej piosence aktorskiej. Komponuje i aranżuje muzykę do spektakli teatralnych oraz słuchowisk radiowych.
W ramach zajęć muzyczno – rehabilitacyjnych jako akompaniatorka współpracowała przez kilka lat ze Stowarzyszeniem Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Gdańsku (ECEKON). Jest prezeską Stowarzyszenia Młodych Artystów Ziemi Wejherowskiej oraz wiceprezeską Fundacji Centrum Rozwoju Sztuki. Od 2020 roku jest członkinią Koła Młodych Związku Kompozytorów Polskich. Laureatka Nagrody Remusa przyznawanej za wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury. W 2020 roku została wyróżniona odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.
Jest wykładowczynią Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz w Zespole Szkół Muzycznych w Gdańsku.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:

  • Jak kompozytorzy, kompozytorki młodego pokolenia mogą budować swoją karierę artystyczną?
  • Gdzie dzisiaj, dla kompozytorów jest największy potencjał zawodowy, a gdzie zupełnie go nie ma?
  • Po co zakładać stowarzyszenia i fundacje? Co zrobić, by działały dobrze?
  • Jak buduje się markę zespołu kameralnego?
  • Co daje udział w konkursach kompozytorskich, zespołów kameralnych?
  • Jak myśleć dzisiaj o tworzeniu własnej oferty artystycznej, z perspektywy kompozytorki? I kto ma być jej odbiorcą?
  • Jak pozyskiwać zamówienia?
  • Jakie propozycje, projekty są dzisiaj na rynku najbardziej pożądane?

 

Link: https://bit.ly/3IqUWzM