12 V 2023 r.

Sala Sukcesu - Robert Kubiszyn

15.05.2023 | godzina 10.30

Gościem Anny Proszowskiej-Sala podczas Master Session w Sali Sukcesu, która odbędzie się 15.05.2023 roku o godz. 10.30 na platformie ZOOM będzie Robert Kubiszyn, kontrabasista, gitarzysta basowy kompozytor i producent. Jeden z najbardziej poszukiwanych w Polsce muzyków sesyjnych.

Współpracował m.in. z Mino Ginelu, Richardem Boną, Dhaferem Youssefem i Patem Metheny. Niezależnie od swoich działań w tej dziedzinie prowadzi własne zespoły i nagrywa pod własnym nazwiskiem.
Wachlarz zainteresowań Roberta Kubiszyna obejmuje całą paletę stylów i rodzajów muzyki od jazzu przez rock, muzykę etniczną, popularną aż po teatralną i filmową.

Do tej pory nagrał ponad 80 płyt jako muzyk sesyjny i dwie płyty sygnowane własnym nazwiskiem, „Before Sunrise”, do nagrania której zaproszenie przyjęli tak słynni i ważni muzycy jak Mino Cinelu, Krzysztof Herdzin, Anna Maria Jopek, Gregoire Maret, Tim Miller, Henryk Miśkiewicz, Marek Napiórkowski, Adam Pierończyk, Grzegorz Turnau, Michał Dąbrówka, Cezary Konrad i Robert Luty - oraz „Kubiszyn”, za którą otrzymał cztery nominacje do nagrody Fryderyka i zwycięstwo w kategorii Najlepszy Jazzowy Debiut.
Regularnie gra z polskimi artystami: Anna Maria Jopek, Grzegorz Turnau, Henryk Miśkiewicz, Krzysztof Herdzin, and Marek Napiórkowski.
Współpracowal także z: Makoto Ozone, Gonzalo Rubalcaba, Pat Metheny, Dean Brown, Mino Cinelu, Gregoire Maret, Gary Husband, Oscar Castroneves, Richard Bona, Dhafer Youssef, Gil Goldstein, Jon Herrington, Adam Pieronczyk, Janusz Muniak, Tomasz Stańko, Zbigniew Namyslowski, Maria Schneider with Krzysztof Herdzin Orchestra, Krzysztof Zawadzki – Walk Away, Urszula Dudziak, Michał Urbaniak, Grzegorz Turnau, Pono, Sokół, Jarosław Śmietana.
Absolwent Akademii Muzyki Rozrywkowej i Jazzu w Katowicach oraz Student Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie.

Podczas spotkania będziemy rozmawiać m.in. o tym:

·      Co składa się na reputacje artystyczną i jak ją budować?

·      Czego uczy kontakt z innymi wybitnymi artystami, czy zespołami?

·      Co trzeba móc zaoferować, aby stać się „jednym z najbardziej pożądanych” przez wiele zespołów czy artystów?

·      Kiedy się jest na początku kariery, co jest ważne?

·      Co pomaga w nawiązywaniu kontaktów branżowych?

·      Co warto wziąć pod uwagę, chcąc wydać swój pierwszy album i zaprezentować się nim na rynku?

·      Jakimi prawami rządzi się rynek zagraniczny?

·      Czego warto się uczyć? Muzycznie i pozamuzycznie? Scenicznie i pozascenicznie?

·      Czego muzycy klasyczni mogą nauczyć się od muzyków innych dziedzin muzycznych i na odwrót?

·      Co młode pokolenia muzyków powinny wziąć pod uwagę, biorąc dynamicznie zmieniający się rynek i publiczność?

·      Co warto zrobić, aby jazz i klasyka miały więcej odbiorców?

I wiele innych

Link: https://bit.ly/3IqUWzM