20 II 2024 r.

Wileńska wersja opery „Halka” S. Moniuszki zostanie wystawiona po włosku w Rzymie

Wydarzenie jest podsumowaniem współpracy UMFC z Konserwatorium "Santa Cecilia"

Wileńska wersja opery „Halka” Stanisława Moniuszki zostanie wystawiona po włosku w Rzymie już w tę niedzielę. Wydarzenie to jest podsumowaniem wyjątkowej współpracy Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina z Konserwatorium "Santa Cecilia" przy realizacji naszej narodowej opery. Stało się to możliwe również dzięki wsparciu Ministerstwa Kultury, Narodowego Instytutu Muzyki i Tańca, a także Instytutu Polskiego w Rzymie.

Współpraca przy tak znakomitej produkcji operowej to nie tylko wyjątkowa szansa na spotkanie się studentów i pedagogów z różnych kultur, lecz również fantastyczna okazja do wymiany doświadczeń artystycznych oraz rozwoju nowych umiejętności.

Polecamy "Halkę" w Konserwatorium "Santa Cecillia".

25 lutego 2024 | godz. 19.00
więcej 👉 https://fb.me/e/fall2phxZ