4 VI 2024 r.

NOWA PŁYTA "Come back..." - Henryk Miśkiewicz & Chopin University Big Band

Bandleader Piotr Kostrzewa

Ruszyła sprzedaż biletów na koncert promujący płytę COME BACK…, podczas którego zostaną zaprezentowane utwory z nowego albumu! 
Płyta w sprzedaży od 7 czerwca! 

Henryk Miśkiewicz & Chopin University Big Band - bandleader Piotr Kostrzewa
23 czerwca 2024 /niedziela/, godz. 18:00
Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
www.bilety24.pl/

ZAPRASZAMY! 

HENRYK MIŚKIEWICZ
„Come back…”

Muzykę zarejestrowaną na płycie „Come back…” skomponowałem i zaaranżowałem w latach 1975-1985. To okres mojej młodości, kiedy pisałem pierwsze utwory dla Orkiestry Polskiego Radia i Telewizji Studio S-1 pod dyrekcją Andrzeja Trzaskowskiego. Grając w Orkiestrze, miałem przyjemność i zaszczyt współpracować m.in. z takimi artystami, jak Janusz Muniak, Henryk Majewski, Zbigniew Jaremko, Włodzimierz Nahorny, Jan Ptaszyn Wróblewski. Była to dla mnie wspaniała szkoła - jako instrumentalisty i początkującego aranżera. Wiele zawdzięczam dyrektorowi Andrzejowi Trzaskowskiemu, który zaproponował mi komponowanie utworów na orkiestrę, a co za tym idzie - dał możliwość konfrontacji tego, co napisałem z tym, co usłyszałem podczas pierwszego wykonania. Za każdym razem wywoływało ono u mnie duże zdziwienie…
Nagrywaliśmy piosenki, muzykę rozrywkową, ale też utwory jazzowe, które udawało się „przemycić‘’ na antenę Polskiego Radia i Telewizji. Bardzo mile wspominam ten czas.
Podczas gościnnego koncertu na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, wraz z Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy odtworzyliśmy jeden z moich utworów. Wtedy też zapadła decyzja o ponownym nagraniu moich kompozycji z okresu pracy w Studio S 1 - tym razem z młodymi, pełnymi pasji muzykami warszawskiej uczelni.
Od pomysłu do realizacji doszło dzięki wielkiemu zaangażowaniu wielu osób i instytucji.
Specjalne podziękowania składam władzom Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, Piotrowi Kostrzewie, muzykom, realizatorom dźwięku Leszkowi Kamińskiemu i Michałowi Berezie, Agencji Muzycznej Polskiego Radia, w szczególności Bognie Kowalskiej, wszystkim sponsorom oraz mojej żonie Grażynie. To między innymi dzięki nim powstała ta płyta.
„Come back…” dedukuję pamięci Andrzeja Trzaskowskiego, który wiele lat temu mi zaufał i wziął pod swoje skrzydła.
Henryk Miśkiewicz

Piotr Kostrzewa i Chopin University Big Band dziękują:
HENRYKOWI MIŚKIEWICZOWI za talent, twórczość, zaufanie i przyjaźń, 
Pracownikom Agencji Muzycznej Polskiego Radia, a szczególnie BOGNIE KOWALSKIEJ za otwarcie nam serca i drzwi do studiów nagraniowych i organizację nagrań, wiarę w naszą artystyczną moc i ten wyjątkowy dla nas projekt oraz za kreatywność produkcyjną. 
NARODOWEMU CENTRUM KULTURY oraz NARODOWEMU INSTYTUTOWI MUZYKI I TAŃCA za okazane wsparcie finansowe,
ZWIĄZKOWI ARTYSTÓW WYKONAWCÓW STOART za wyjątkowe zrozumienie potrzeb wykonawców w realizowaniu artystycznych marzeń, 
STOWARZYSZENIU AUTORÓW ZAIKS za wsparcie projektu płytowego i przyczynienie się do promocji polskich kompozytorów jazzowych, 
HANI SOBIECH i firmie SOBTRADE za podtrzymanie godnego miana mecenasa sztuki, 
AGACIE WARDZYŃSKIEJ za sprawczość, 
EMILII DUDKIEWICZ i CHOPIN UNIVERSITY PRESS za profesjonalną opiekę, 
MATEUSZOWI ŻABOKLICKIEMU – poecie kadru fotograficznego, 
LESZKOWI KAMIŃSKIEMU i MICHAŁOWI BEREZIE za wszystko. 
PREZES szczególnie dziękuje big bandowej drużynie – za pasję i energię, bez których ten projekt nigdy by nie powstał. 
CZYTAJ WIĘCEJ

Najnowszy projekt płytowy "Come back..." Henryk Miśkiewicz & Chopin University Big Band powstał przy wsparciu:

                

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu "Muzyczny ślad", realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

           

Sponsorzy: