22 V 2024 r.

Sala Sukcesu - Maciej Puto

27.05.2024 | godz. 9.00

OSTATNIA SALA SUKCESU - MASTER SESSION w tym semestrze w Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina, którą poprowadzi Anna Proszowska-Sala odbędzie się w najbliższy poniedziałek 27.05.2024 o godz. 9.00, a wspaniałym Gościem będzie Maciej Puto – Dyrektor Filharmonii Pomorskiej im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy.
Podczas Sesji będziemy rozmawiać między inny o tym:
💥1. Jakie cechy powinien mieć dobry menedżer kultury i jakie główne wyzwania stoją przed osobą pełniącą taką rolę?
💥2. Jakiego rodzaju specjalistów potrzebuje dzisiaj rynek muzyki poważnej?
💥3. W jaki sposób Filharmonia gromadzi wiedzę o swojej publiczności?
💥4. W jaki sposób Filharmonia bada trendy, rynek artystów, wyławia interesujących muzyków?
💥5. Jak instytucje muzyczne powinny przyciągać do siebie nową publiczność i budować z nią relacje?
💥6. Jakie znaczenie ma dzisiaj marketing, w tym promocja w funkcjonowaniu instytucji kultury? Jakie sukcesy na tym polu ma Filharmonia Pomorska?
💥7. Kiedy zaczyna się praca nad kolejnym sezonem koncertowym i czym kieruje się Filharmonia tworząc program koncertowy na dany rok?
💥8. W jaki sposób młodzi artyści mogą zwrócić uwagę na siebie i swoją ofertę takiej instytucji? Czy w ogóle jest dla nich miejsce w takich instytucjach?
💥9. W branży muzycznej ogromnie ważne są relacje – jak powinno się je budować na rynku? Co poradziłby Pan młodym artystom?
💥10. Jakie miejsce w ofercie Filharmonii Pomorskiej zajmuje muzyka XXI wieku?

Menedżer kultury. Od 2015 jest dyrektorem Filharmonii Pomorskiej. Dyplom magistra sztuki uzyskał na Wydziale Wokalno-Aktorskim bydgoskiej Akademii Muzycznej. Ukończył Podyplomowe Studia Administracji i Zarządzania w Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Studia Menedżerów Kultury w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Kierował biurem promocji w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu i Działem Informacji w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim. Współpracował z Rozgłośnią Polskiego Radia PiK. W latach 1996–2001 był członkiem Zarządu Towarzystwa Muzycznego im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy. Powołany został w skład komitetu organizacyjnego obchodów Roku Paderewskiego, za pracę w którym otrzymał Nagrodę Prezydenta Bydgoszczy. Od 2006 kształci studentów AM w Bydgoszczy w zakresie marketingu kultury i prowadzenia koncertów. W 2023 roku, z okazji jubileuszu 70-lecia FP odznaczony został medalem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.

LINK DO SPOTKANIA  - https://zoom.us/j/91609503375?pwd=MWh5UFFQdXBkMGlERFUxdHZ3RHduZz09
Do zobaczenia!