23 X 2024 r.

Odszedł od nas na zawsze Janusz Olejniczak

Wybitny pianista, jeden z najwybitniejszych współczesnych chopinistów, nasz pedagog, wspaniały człowiek

Z wielkim żalem i bólem zawiadamiamy, że 20 października 2024 r. w wieku 72 lat odszedł od nas na zawsze Janusz Olejniczak. Wybitny pianista i pedagog, jeden z najwybitniejszych współczesnych chopinistów.

To ogromna strata nie tylko dla naszej uczelni, ale dla światowej pianistyki. W imieniu swoim oraz całej społeczności Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina składam rodzinie zmarłego najszczersze kondolencje.

Rektor UMFC - prof. Tomasz Strahl

Msza Święta Żałobna w intencji ŚP Janusza Olejniczaka odbędzie się 29 października 2024 r. o godz. 11.00 w Kościele Sióstr Wizytek, ul. Krakowskie Przedmieście 34, Warszawa. Po Mszy Świętej nastąpi odprowadzenie do grobu rodzinnego na Cmentarzu Stare Powązki (wejście Brama IV).

fot. Bruno Fidrych