11 V 2012 r.

Nagrody w międzynarodowym konkursie nagrań na 132. Konwencji AES dla studentów Wydziału Reżyserii Dźwięku

W dniach 26–29 kwietnia 2012 roku odbyła się 132. Konwencja Audio Engineering Society, międzynarodowego stowarzyszenia zrzeszającego realizatorów, reżyserów i inżynierów dźwięku. Tegoroczna konwencja odbyła się w Budapeszcie, uczestniczyli w niej studenci w całego świata w tym polscy studenci zrzeszeni w czterech sekcjach studenckich AES w Polsce.

Jak co roku, ważnym punktem konferencji był prestiżowy konkurs nagrań studenckich organizowany przez Student Delegate Assembly. Jest to jedyny w swoim rodzaju, niepowtarzalny w Europie konkurs, w którym biorą udział studenci z całego świata. Co roku do konkursu zgłaszane jest około 50 nagrań, ocenianych przez profesjonalnych jurorów znaczących w światowym rynku produkcji muzycznej i filmowej.

Od kilku lat, również i w tym roku, studenci naszej uczelni uhonorowani zostali wysokimi nagrodami aż w dwóch z czterech kategorii konkursu:

• Złota (pierwsza) nagroda w kategorii Sound for Visual Media dla Marty Olko (rok 4) za udźwiękowienie filmu pt. Aorta
  • Brązowa (trzecia, pierwszej nie przyznano) nagroda w kategorii Modern Studio Recording dla Aleksandry Ciepłoch (rok 5)  za nagranie kompozycji Marcina Wierzbickiego pt. Reminiscences

Jury konkursu podkreśliło zarówno wysoki poziom artystyczny i techniczny produkcji, spełniający wymagania profesjonalnych standardów. Zwracano również uwagę na walory estetyczne, dopracowanie szczegółów i walory dynamiczne nagrodzonych utworów, wyróżniające się w porównaniu z innymi pracami należącymi w większości do nagrań rozrywkowych.

W poprzednich latach nasi studenci wracali z konkursów również z wysokimi nagrodami: w 2009 roku — Wojciech Mielimąka i Maria Kantorowicz; w 2010 roku — Krzysztof Salawa i Robert Migas, w 2011 roku — Aleksandra Ciepłoch i Krzysztof Salawa. Pokazuje to, jak wysokim uznaniem w świecie cieszy się poziom kształcenia studentów Wydziału Reżyserii Dźwięku UMFC.