21 XI 2016 r.

Zmarł prof. Michał Żarnecki

Pogrążeniu w smutku informujemy, że dnia 21 listopada 2016 r. odszedł od nas na zawsze prof. zw. dr hab. Michał Żarnecki, wybitny reżyser dźwięku i nauczyciel akademicki, członek Rady Wydziału Reżyserii Dźwięku, członek Senatu UMFC, rzecznik dyscyplinarny UMFC.

Rodzinie i Bliskim składamy szczere wyrazy współczucia.
Rektor i Społeczność Akademicka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Msza w intencji zmarłego odprawiona zostanie 28 listopada (poniedziałek) 2016 roku o godzinie 8:15 w kościele dominikanów pw.św. Jacka w Warszawie ul. Freta 10. Uroczystość pogrzebowa odbędzie się tego samego dnia o godzinie 13:00 w domu pogrzebowym w Warszawie, ul. Powązkowska 43/45.

michal-zarnecki-250Profesor Michał Żarnecki (ur. 12 XI 1946) , wybitny reżyser dźwięku w filmie i pedagog Wydziału Reżyserii Dźwięku. Całe życie zawodowe, artystyczne łączył z pracą społeczną na rzecz środowiska twórców filmowych i Uczelni. Wielokrotnie nagradzany nagrodami za najlepszy dźwięk (Polskie Orły, Festiwal Filmów Fabularnych w Gdyni). Wieloletni Przewodniczący Koła Reżyserów Dźwięku Stowarzyszenia Filmowców Polskich, członek Zarządu wybrany przez Zjazd SFP. Autorytet w środowisku filmowym. Członek kapituły Polskiej Akademii Filmowej “Orły”. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

Równolegle – prof. Michał Żarnecki był bardzo aktywnym członkiem Senatu UMFC, dobro Uczelni i Wydziału zawsze stawiał na pierwszym miejscu. Bezkompromisowy w sprawach artystycznych, zawsze i do skutku walczył z nieprawidłowościami na różnych polach życia społeczności Uczelni, poświęcając czas na tworzenie konstruktywnych wniosków, zasad postępowania. Był niepodważalnym autorytetem dla studentów.