22 I 2018 r.

Otwarcie wirtualnej wystawy UMFC VR

UMFC VR to przestrzeń wystawiennicza w postaci kabiny, w której będzie można oglądać projekcje rzeczywistości wirtualnej zrealizowane w ramach pracy Wydziału Reżyserii Dźwięku oraz współpracujących z wydziałem osób i instytucji. Podczas wernisażu wystawy zaprezentujemy trailer aktualnie produkowanego materiału pt. ECHO SERCA.

ECHO SERCA to zapis koncertu, który miał miejsce 14 stycznia 2018 r. w POLIN (Muzeum Żydów Polskich). Wykonawcami na tym koncercie byli Miłosz Pękala (adiunkt UMFC), Bartosz Weber, Wiktor Podgórski oraz gościnnie Leszek Możdżer. ECHO SERCA to koncert-seans, podczas którego muzycy poprzez dźwięki o odpowiednio dobranych częstotliwościach starali się wprowadzić widownię w stan terapeutycznego transu. Do dźwięków została dodana projekcja wizualizacji, która wzmogła doznania sensoryczne.

W zarejestrowanym dokumencie staramy się oddać atmosferę tego seansu oraz wywołać uczucie transu i medytacji towarzyszące widzom podczas wydarzenia. Zapraszamy!!!

Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/583630162029208/

Fotoreportaż z wystawy