27 października 2024 r.

• godz. 18:00

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Salony Muzyczne to cykl koncertów realizowanych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. W malowniczej scenerii Sali Balowej klasycystycznego Pałacu na Wyspie występują najlepsi studenci naszej Uczelni.

Koncert młodego, dobrze zapowiadającego się pianisty, studenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Szymon Rosłonowski jest studentem w klasie fortepianu Janusza Olejniczaka, wybitnego chopinisty, który przekazuje swoim studentom wiedzę praktyczną podpartą własnym doświadczeniem bogatego życia i badawczego utworów Chopina. Szymon jest zafascynowany muzyką Fryderyka Chopina, którą prezentuje podczas licznych koncertów. W programie koncertu w Łazienkach Królewskich znajdują się wyłącznie utwory Fryderyka Chopina. Szymon zagra jedne z najchętniej słuchanych i najpopularniejszych dzieł naszego wybitnego kompozytora. Szymon Rosłonowski to pianista, którego interpretacja wykonywanych utworów porusza publiczność, jego koncerty kończą się ogromnym entuzjazmem publiczności. Mimo młodego wieku pianisty, w granych przez niego utworach odnajdziemy ogromną dojrzałość, wrażliwość, emocjonalność ale też charyzmę, odwagę, ekspresję.

Recital fortepianowy Szymona Rosłonowskiego, studenta II roku Wydziału Instrumentalnego Muzycznego Uniwersytetu Fryderyka Chopina w Warszawie – Profesor Janusz Olejniczak

Program recitalu

1. Nokturn c-moll op. 48;