2 października 2022 r.

• godz. 12:00

Salony Muzyczne w Łazienkach Królewskich

Salony Muzyczne to cykl koncertów realizowanych we współpracy z Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie. W malowniczej scenerii Sali Balowej klasycystycznego Pałacu na Wyspie występują najlepsi studenci naszej Uczelni.

Zapraszamy na koncert w ramach Salonów Muzycznych, podczas którego wybrzmią arie i pieśni kompozytorów znakomitych kompozytorów, w tym Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Salony Muzyczne stanowią kontynuację letnich Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich.

Podczas niedzielnego koncertu wybrzmią utwory takich kompozytorów, jak: W. A. Mozart, G. Verdi, S. Moniuszko, R. Hahn, C. Gounod, A. Lara, R. Qiulter, S. Gastaldon, M. Charpentier oraz R. Strauss.

Wystąpią: Wei Haoran - tenor, Luo Jingtang - tenor, Zhang Yuqing - sopran, Li Shuqi - mezzosopran, Huang Huan - sopran, Xu Ying - sopran, Dong Yongheng - baryton, Yan Rong - fortepian.

1. Jingtang Luo
G. A. Rossini "La Danza"
A. Lara Granada
C. Gounod "Faust Salut", demeure chaste et pure

2. Yuqing Zhang
S. Moniuszko "Straszny dwór" - aria Hanny "Do grobu trwać w bezżennym stanie"
G. Verdi "Il Trovatore" - aria Leonora "Tace la notte"

3. Xu Ying
R. Strauss "Allerseelen"
G. Puccini "Madama Butterfly", "Un bel di vedremo"

4. Huan Huang
W. A. Mozart "Die Zauber flöte" - aria Królowej Nocy "Der Hölle Rache"
W. A. Mozart aria Koncertowo "Vado ma dove"

5. Dong Yongheng
C. M. Weber "Wolny strzelec"; aria Schweig, schweig….
G. Rossini "Il Barbiere di Siviglia" - "La calunnia"

6. Shuqi Li
F. Schubert "Erlkönig"
G. A. Rossini "Il Barbiera di Siviglia" - aria Rosina "Una voce poco fa"
S. Moniuszko "Staszny dwór" - aria Jadwigi "Dumka Jadwigi"

7. Wei Haoran
R. Qiulter "Come away", death
S. Gastaldon "Musica proibita"
G. Verdi "Rigoletto" - aria Ksiecia Mantuj "Quest o quella"

Bilety na koncert są do nabycia w kasach w Podchorążówce, Starej Oranżerii oraz w Stajniach Kubickiego (wt.-czw. godz. 10.00-15.00, pt.-sob. godz. 10.00-16.00, niedz. 10.00-15.00) lub za pośrednictwem serwisu eWejściówki (doliczana jest opłata transakcyjna).