27 listopada 2022 r.

• godz. 17:00

Spotkania ze sztuką tańca. Gość specjalny - Henryk Konwiński.

27 listopada, godzina 17.00,
Sala Audytoryjno-Kinowa im. Karola Szymanowskiego

Przygotowanie i prowadzenie cyklu: dr hab. Klaudia Carlos-Machej, prof. UMFC; st. wykł. Joanna Sibilska.

HENRYK KONWIŃSKI - solista baletu, choreograf i reżyser operowy

Artysta ukończył warszawską szkołę baletową, od 1956 roku tańczył w zespole baletowym Opery Poznańskiej awansując w 1962 do rangi solisty. Jako choreograf zadebiutował w teatrze dramatycznym w 1969 roku. W sezonie 1971/1972 zdobył uznanie w Operze Śląskiej dzięki realizacjom scen baletowych w operach FaustAida i Carmen, ale której opracował ponad 70 spektakli. Henryk Konwiński pełnił funkcję kierownika baletu Opery Śląskiej, Opery Poznańskiej i kierownika artystycznego bytomskiej szkoły baletowej. Ma w swoim dorobku cieszące się popularnością programy telewizyjne i liczne choreografie opracowane dla scen teatrów muzycznych i dramatycznych.