PRZEGLĄDASZ WYDARZENIE:

• godz. 19:00

Chopin University Cinema
„Kino Dźwięku”
Premiera płyty Chopin University Electronic Music Studio (2023)

Kino Dźwięku to miejsce obserwacji, odczuwania dźwięków. Jest to wyjątkowy rodzaj doznania – uczestnicy w warunkach kinowych, z wykorzystaniem przestrzennego systemu dźwięku kinowego Dolby Atmos słuchają kompozycji dźwiękowo-muzycznych. Dźwięk gra tu główną i jedyną rolę, obrazy kreować może wyobraźnia słuchaczy. System ten, zapewniający wyjątkowe, immersyjne doznania przestrzenne, po raz pierwszy w Polsce zostanie wykorzystany przez kompozytorów muzyki współczesnej do projekcji kompozycji elektronicznych
Pierwszy w CU Cinema pokaz Kina Dźwięku będzie połączony z premierą płyty Chopin University Electronic Music Studio (CUEMS), wydanej przez Chopin University Press. Usłyszymy nowe kompozycje Tomasza Opałki, Żanety Rydzewskiej, Wojciecha Błażejczyka, Sławomira Wojciechowskiego, Mateusza Śmigasiewicza, Krzysztofa Kiciora, Włodzimierza Żukowskiego i Oktawii Pączkowskiej, stworzone w Chopin University Electronic Music Studio i studiach Wydziału Reżyserii Dźwięku UMFC w systemie dźwięku dookólnego Dolby Atmos. Hołdem dla patrona Studia, Włodzimierza Kotońskiego, będzie odtworzenie pierwszej polskiej kompozycji elektronicznej – „Etiudy na jedno uderzenie w talerz” (1959) , zmiksowanej w systemie Dolby Atmos. Prezentację poprzedzi rozmowa z szefem CUEMS, Wojciechem Błażejczykiem.
Program Chopin University Cinema w sezonie 2022/2023 przygotowuje Jerzy Petersburski jr. Na kolejny seans zapraszamy 10 lutego.
Sala Audytoryjno-Kinowa im. K. Szymanowskiego

Bilety do uzyskania:
- w księgarni Chopin University Press (pon. 16:00-20:00, wt. 12:00-16:00, śr. 16:00-20:00, czw. 12:00-16:00, pt. 12:00-16:00),
- w biletomacie Bilety24 w hallu wejściowym UMFC
- online w serwisie Bilety24:
Studenci i pracownicy UMFC mogą pobrać darmowy bilet wstępu do kina w księgarni Chopin University Press za okazaniem legitymacji studenckiej lub karty wstępu do UMFC.