PRZEGLĄDASZ WYDARZENIE:

Carolin Widmann L’Aurore

Sala Koncertowa
Obowiązuja bilety

To już czwarta edycja warszawskiego festiwalu, który swą pierwszą odsłonę miał w roku 2019, z okazji 50-lecia monachijskiej wytwórni. Festiwal ponownie zawita do najważniejszej uczelni muzycznej w Polsce – Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina.

Festiwal otworzy znakomita niemiecka skrzypaczka Carolin Widmann. Jej działalność obejmuje recitale solowe, kameralistykę, koncerty z kompozycjami napisanymi specjalnie dla niej i, coraz częściej, grę na instrumentach historycznych. W ramach warszawskiego koncertu artystka zaprezentuje program w dużej części pochodzący z L’Aurore – siódmego albumu Widmann dla ECM New Series, wydanego w czerwcu 2022 roku, będącego jednocześnie jej pierwszą solową płytą dla tej wytwórni. Recital niemieckiej skrzypaczki zarejestrowany na albumie L’Aurroe obejmuje tysiąc lat historii muzyki, poczynając od antyfony Hildegardy z Bingen Spiritus sanctus vivificans vita, przez Partitę d-moll Johanna Sebastiana Bacha, kończąc na Trzech miniaturach George'a Benjamina. Ta „mała skrzypcowa encyklopedia” Widmann zawiera również kompozycje Eugène'a Ysaÿe’a i George'a Enescu. Liczymy na to, że koncert Carolin Widmann podczas festiwalu ECM będzie godnym jego otwarciem i wspaniałym przeżyciem muzycznym.

W Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina muzyka artystów ECM Records będzie rozbrzmiewać nie tylko wieczorami podczas koncertów – studenci UMFC będą mieli okazję spotkać się z artystami ECM, którzy podzielą się swoim doświadczeniem, w ramach prowadzonego od kilku lat przez UMFC programu „Reach the Stars!” – kursów mistrzowskich z muzykami reprezentującymi najwyższy światowy poziom w swoich dziedzinach.

Organizatorami ECM Warsaw Festival 2022 są agencja Golden Mine we współpracy z Universal Music Polska oraz ECM Records. Partnerami wydarzenia są: Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Ambasada Republiki Federalnej Niemiec w Warszawie, Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej, Związek Artystów Wykonawców STOART oraz Eventim.