29 listopada 2023 r.

• godz. 10:00

Konferencja Sounds of the Metaverse

Celem konferencji jest rozpoczęcie działań integrujących badaczy i praktyków pracujących z dźwiękiem w interaktywnych środowiskach cyfrowych, takich jak m. in. silniki gier komputerowych. Konferencja jest złożona z referatów przygotowanych przez osoby wywodzące się z różnych środowisk i zajmujące się różnymi aspektami pracy z dźwiękiem w środowiskach cyfrowych i wirtualnych, a także z osobami badającymi te środowiska od strony kulturoznawczej.

Konferencja jest organizowana przez Katedrę Akustyki Muzycznej i Multimediów Wydziału Reżyserii Dźwięku UMFC. W ramach wydarzenia odbędzie się też sesja odsłuchowa prac nagrodzonych w ramach 7 konkursu studenckich produkcji dźwiękowych 3D (S3DAPC), organizowanego przez Instytut Muzyki Elektronicznej i Akustyki, będący jednostką Uniwersytetu Artystycznego w Grazu.