Pracownicy

prof. dr hab.

Joanna Ławrynowicz-Just

Funkcja: Kierownik

Wydział: Wydział Instrumentalny

Katedra: Katedra Fortepianu

Specjalność: fortepian

Pianistka, laureatka międzynarodowych konkursów pianistycznych, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, od wielu lat prowadzi nieprzerwanie działalność koncertową, jako solistka i kameralistka na całym świecie (w Europie, Azji, obu Amerykach, Nowej Zelandii). Jej działalność fonograficzna jest wyjątkowo bogata. Nagrała dla firmy fonograficznej Acte Prealable już ponad 40 albumów płytowych, w tym komplet dzieł Fryderyka Chopina, a także wszystkie koncerty fortepianowe Raula Koczalskiego I Henryka Melcera, utwory fortepianowe i kameralne m.in Witolda Maliszewskiego, Ignacego Feliksa Dobrzyńskiego. Większość nagranych utworów to światowe premiery fonograficzne.

prof. dr hab.

Joanna Ławrynowicz-Just

fortepian

Jest jurorem konkursów pianistycznych w Polsce oraz m.in w Chinach, Rosji, Włoszech i na Ukrainie.
Prowadziła kursy pianistyczne m.in w U.S.A (Uniwersytet Bloomington, Bard College), a także w Japonii, Chinach, Rosji i we Francji. Zajmuje się również szkoleniem kadry pedagogicznej w Polsce prowadząc seminaria i warsztaty pianistyczne w szkołach muzycznych w całej Polsce.
Od wielu lat jest także dyrektorem artystycznym Ogólnopolskich Warsztatów Pianistycznych w Krynicy Zdroju, a także wykładowcą Zimowej Akademii Muzyki w Lusławicach oraz Ogólnopolskich Metodycznyh Warsztatów Pianistycznych w Łańcucie.
Profesor nadzwyczajny Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, a także pedagog w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie. Jej wychowankowie są laureatami wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów pianistycznych. Za swoje osiągnięcia pedagogiczne Joanna Ławrynowicz-Just otrzymała kilkukrotnie Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, a także odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej" i nagrodę Rektora UMFC.

W UNIWERSYTECIE MUZYCZNYM FRYDERYKA CHOPINA: Od 2019 roku członek Rady Dyscypliny Artystycznej, od 2020 roku kierownik Katedry Fortepianu, od 2020 roku członek Rady Naukowej.