10 V 2021 r.

Aleksandra Kornowicz (skrzypce) laureatką I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Festival 4 Arts 4.04.2021

Studentka II roku studiów I stopnia klasy skrzypiec prof. dr. hab. Jana Staniendy oraz mgr Roksany Kwaśnikowskiej

Z radościa informujemy, że Aleksandra Kornowicz, studentka II roku studiów I stopnia klasy skrzypiec prof. dr. hab. Jana Staniendy oraz mgr Roksany Kwaśnikowskiej, została laureatką I miejsca na Międzynarodowym Konkursie Festival 4 Arts (4.04.2021).

Serdecznie gratulujemy!!!

Aleksandra Kornowicz
Naukę gry na skrzypcach rozpoczęła w Państwowej Szkole Muzycznej 1 stopnia imienia Juliusza Zarębskiego w Warszawie w klasie profesor Wiesławy Wytrykowskiej, a następnie kontynuowała w Państwowej Szkole Muzycznej imienia Józefa Elsnera w Warszawie w klasie profesor Ewy Kowar oraz w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych nr 4 imienia Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie profesora Jana Staniendy. Pracowała pod okiem wybitnych wirtuozów i pedagogów, między innymi Robertem Szrederem z Conservatorium Maastricht, Robertem Zienkowskim z Universität für Musik und darstellende Kunst Wien, Sebastianem Hamannem z Hochschule für Musik Freiburg, Elisabeth Glab - koncertmistrzynią Narodowej Orkiestry Francuskiej, Janem Staniendą, Januszem Wawrowskim, Mariuszem Patyrą, Piotrem Jasiurkowskim, Ewą Kowar, Magdaleną Specjał i z zespołem kameralnym z Gothardem Poppem z  Robert-Schumann Hochschule Düsseldorf, Karolem Radziwonowiczem i Grzegorzem Skrobińskim. Miała okazję występować na kursach i festiwalach między innymi w Kolonii, Amiens, Paryżu, Bled, Barcelonie, Sofii, Porto, Krakowie, Lublinie i Warszawie. Koncertowała w salach takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego, Wielka Sala Balowa Zamku Królewskiego w Warszawie, Wielka Sala Balowa Zamku w Łańcucie czy Shangyin Opera House w Szanghaju wraz z Shanghai Symphony Orchestra pod batutą Shinika Hahn. Jest laureatką konkursów krajowych oraz międzynarodowych, zarówno solowych (między innymi II nagroda na VI Odin International Music Competition w Estonii, I nagroda na Festival 4 Arts w Rumunii, II nagroda na II Iscart International Music Competition w Szwajcarii) jak i kameralnych (między innymi II nagroda oraz nagroda specjalna za najlepszy utwór Juliusza Zarębskiego na XX Międzynarodowym Konkursie imienia Juliusza Zarębskiego), stypendystką Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, a od roku 2020 członkiem projektu Niemieckiej Rady Muzycznej, European Workshop for Contemporary Music. Obecnie studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Jana Staniendy oraz mgr Roksany Kwaśnikowskiej.