12 III 2021 r.

Dzień Otwarty UMFC

Wydział Wokalno-Aktorski

Wydział Wokalno-Aktorski łączy znakomitą tradycję kształcenia adeptów sztuki wokalnej z nowoczesną modyfikacją programów edukacyjnych. Przygotowuje młodych artystów do pracy w operze, operetce, teatrze muzycznym czy musicalowym. Edukacja obejmuje także realizację programu, który wyposaża absolwentów w umiejętności pozwalające na działalność koncertową w zakresie różnych form muzycznych takich jak: oratorium, pieśń, kantata. Współpraca z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Roma, Teatrem Syrena, wieloma filharmoniami i scenami polskimi pozwala zapewnić naszym studentom szerokie możliwości praktyki scenicznej. Wydział może poszczycić się wybitnymi absolwentami, należącymi do czołówki scen światowych, którzy zdobywali międzynarodowe laury na konkursach wokalnych, a następnie kreowali pierwszoplanowe postacie na deskach najlepszych teatrów operowych takich jak: Teatro alla Scala w Mediolanie, Deutsche Oper w Belinie, Metropolitan Opera w Nowym Yorku, Staatsoper w Wiedniu, Opernhaus w Zurych.

Program spotkań i lekcji otwartych:

18:00 | Dobry wieczór UMFC!
– spotkanie i wycieczka po uczelni z JM Rektorem, prof. dr hab. Klaudiuszem Baranem,
– wywiad z dziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego, prof. dr. hab. Robertem Cieślą; prowadzenie wywiadu – Klaudia Carlos

18:30 – 21:00 | lekcje otwarte, sala im. S. Moniuszki (link do lekcji pokazowychzoom meeting ID: 222 789 2800)

18:30 – 19:00 podstawy gry aktorskiej, prof. dr hab. Grzegorz Chrapkiewicz
19:00 – 19:30 opracowanie sceniczne partii operowych, mgr Jitka Stokalska, pianista mgr Krzysztof Trzaskowski
19:30 – 20:00 lekcja pokazowa (musical), mgr Tomasz Krezymon
20:00 – 20:20 film (fragmenty z koncertów)
20:20 – 20:50 zajęcia z musicalu, mgr Agnieszka Perzyna

oraz (link do spotkań z przedstawicielami władz wydziału i studentamizoom meeting ID: 222 789 2800):

Uwaga! Bardzo prosimy o domyślne wyciszenie mikrofonów.

18:15 – 18.30 oraz 19:15 – 20:15 | Q&A z dziekanem Wydziału Wokalno-Aktorskiego, prof. dr. hab. Robertem Cieślą
18:30 – 20:00 | spotkanie z Samorządem Studentów UMFC
20:00 – 20:30 | Q&A z kierownik Katedry, prof. dr hab. Jolantą Janucik
20:00 – 20:30 | Q&A z aktorem Bartoszem Martyną