19 III 2021 r.

Dzień Otwarty UMFC

Wydział Reżyserii Dźwięku

Jeden z pierwszych na świecie i jedyny taki w Polsce ośrodek kształcenia reżyserów dźwięku. Absolwenci mogą pracować jako reżyserzy i realizatorzy dźwięku, operatorzy dźwięku w filmie, ilustratorzy muzyczni, ale też w innych profesjach muzycznych lub związanych z kreacją dźwięku. Przedmioty główne i kierunkowe obejmują m.in.: reżyserię muzyczną, reżyserię dźwięku w filmie, kreację dźwięku w multimediach, nagrania dokumentalne, realizację muzyki elektronicznej, ilustrację dźwiękową, realizację efektu dźwiękowego, fonograficzną analizę partytury, estetykę dźwięku w filmie, historię filmu, techniki studyjne, solfeż barwy, akustykę, elektroakustykę, podstawy elektroniki. Przedmioty muzyczne: czytanie partytur, literatura muzyczna, kształcenie słuchu, gra na fortepianie, chór, instrumentacja, aranżacja, seminarium muzyki jazzowej.

Program spotkań i lekcji otwartych:

18:00 | Dobry wieczór UMFC!
– spotkanie i wycieczka po uczelni z JM Rektorem, prof. dr hab. Klaudiuszem Baranem,
– wywiad z dziekanem Wydziału Reżyserii Dźwięku, prof. dr. hab. Katarzyną Rakowiecką-Rojszą, prowadzenie wywiadu – Klaudia Carlos

18:30 – 21:00 | emisja dokumentów-relacji poświęconych dydaktyce na Wydziale Reżyserii Dźwięku (link do lekcji pokazowychzoom meeting ID: 222 789 2800)

– zgranie kroniki filmowej, prof. dr hab. Małgorzatą Lewandowską
– zajęcia z prof. dr hab. Katarzyną Dzidą-Hamelą, prof. UMFC
– analiza dzieła filmowego, prof. dr hab. Joanna Napieralska, mgr Iga Kałduńska
– solfeż barwy – ćwiczenia na rozpoznawanie zmian barwy dźwięku – Teresa Rościszewska i Joanna Szczepańska-Antosik
– różne oblicza fagotu... – test i zajęcia, prof. dr hab. Witoldem Osińskim
– dokumentacja symfoniczna SK UMFC, prof. dr hab. Katarzyna Rakowiecka-Rojsza
– nagranie efektów do studenckich filmów (Studio Pro-ton)

oraz (link do spotkań z przedstawicielami władz wydziału i studentamizoom meeting ID: 222 789 2800):

Uwaga! Bardzo prosimy o domyślne wyciszenie mikrofonów.
18:30 – 20:00 | Q&A z dziekanem Wydziału Reżyserii Dźwięku, prof. dr hab. Katarzyną Rakowiecką-Rojszą
18:30 – 20:00 | Q&A z prodziekanem Wydziału Reżyserii Dźwięku, prof. dr hab. Witoldem Osińskim
18:30 – 20:00 | Q&A z kierownikiem Katedry Reżyserii Dźwięku, prof. dr. hab. Krzysztofem Kuraszkiewiczem oraz prof. dr hab. Małgorzatą Lewandowską, dr hab. Katarzyną Dzidą-Hamelą, prof. UMFC oraz prof. dr. hab. Andrzejem Lupą
18:30 – 20:00 | Q&A z kierownikiem Katedry Akustyki Muzycznej i Multimediów, dr hab. Tomirą Rogalą, prof. UMFC oraz prof. dr hab. Barbarą Okoń-Makowską, prof. dr. hab. Andrzejem Miśkiewiczem