23 III 2022 r.

Konkurs choreograficzny – uroczysty finał

21 marca w siedzibie ZAiKS odbyło się wręczenie nagród konkursu na utwór choreograficzny do muzyki kompozytora polskiego. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie Autorów ZAiKS z inicjatywy Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych.  Z radościa informujemy, że wsród nagrodzonych jest wykładowca UMFC Piotr Jeznach oraz nasi studenci: Julia Buczyńska i Mateusz Pindelski studenci II roku specjalności taniec współczesny. Serdecznie gratulujemy!

Emil Wesołowski członk Zarządu Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych zapowiedział kontynuację konkursu i wyraził nadzieję, że startujący w nim twórcy będą sukcesywnie powiększać swój choreograficzny dorobek. Przypomniał też, że ZAiKS prowadzi działania pomocowe dla twórców uchodzących z walczącej Ukrainy i zaapelował do laureatów, by informowali o tym znajdujących się w takiej sytuacji tancerzy, choreografów czy uczniów szkół baletowych.

Przewodniczący Zarządu Sekcji Autorów Dzieł Choreograficznych wyjaśnił też, że w wyniku wielkiej stylistycznej rozpiętości konkursowych propozycji jury nie przyznało wprawdzie pierwszej nagrody, za to – przyznało dwie drugie ex aequo.

Odebrali je Anatoliy Ivanov oraz Piotr Jeznach. Trzecią nagrodę zdobył Joshua Legge, natomiast wyróżnienia przyznano Katarzynie Leszek, Januszowi Orlikowi, Bogumile Szaleńczyk oraz duetowi Julia Buczyńska i Mateusz Pindelski.

fot. Karpati&Zarewicz

Od lewej: Janusz Orlik, Emil Wesołowski, Hanna Kamińska, Przemysław Śliwa, Joshua Legge, Anatoliy Ivanov, Piotr Jeznach, Bogumiła Szaleńczyk, Janusz Fogler, Julia Buczyńska, Zofia Rudnicka, Mateusz Pindelski, Miłosz Bembinow, Kaya Kołodziejczyk