2 XI 2022 r.

Odeszła od nas na zawsze dr Elżbieta Neumann

Wybitna pianistka-kameralistka, od kilkudziesięciu lat związana z naszą uczelnią.

Z wielkim bólem zawiadamiamy, że 1 listopada 2022 r. zmarła dr Elżbieta Neumann. Była jedną z najwybitniejszych postaci naszej Uczelni na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat.

Stworzyła wiele niepowtarzalnych kreacji artystycznych z najbardziej utalentowanymi wiolinistami młodego pokolenia, podczas konkursów krajowych i międzynarodowych. Związana z najwybitniejszymi klasami wiolinistycznymi w UMFC. Występowała jako kameralistka na najważniejszych estradach w Polsce i za granicą. Dokonała licznych nagrań radiowych, telewizyjnych i fonograficznych.

Jej odejście to niepowetowana strata. Odszedł wspaniały człowiek i wielka artystka.

Rodzinie, przyjaciołom, wychowankom i najbliższym składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Nabożeństwo żałobne odbędzie się 8 listopada 2022 r. o godz. 14.00 w Kościele Środowisk Twórczych pw. św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła na Placu Teatralnym.
Urna z Prochami Zmarłej zostanie złożona w grobie rodzinnym w Poznaniu 9 listopada 2022 r. o godz. 9.30 (Cmentarz Junikowski przy ul. Grunwaldzkiej).
Prosimy, aby nie przynosić kwiatów na mszę w Warszawie.