18 XI 2022 r.

CD Chopin University Press | Debiutancki album Warsaw Saxophone Orchestra – zespołu założonego i prowadzonego przez prof. dr hab. Pawła Gusnara

Zespół tworzą studenci i absolwenci klasy saksofonu Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, którzy należą do grona najlepszych polskich saksofonistów młodego pokolenia, laureaci licznych nagród indywidualnych i zespołowych zdobytych w międzynarodowych konkursach.

Nagranie prezentuje bogate możliwości brzmieniowe, techniczne i kolorystyczne tej formacji oraz jej wysoką jakość artystyczną i ogromną pasję, w większości bowiem zawiera materiał zarejestrowany w październiku 2021 roku podczas koncertu orkiestry w warszawskim Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina.
Na repertuar płyty składają się transkrypcje i aranżacje kompozycji ugruntowanych w literaturze orkiestrowej (Beethovena, Musorgskiego i Kilara opracowane przez członków orkiestry – Jakuba Murasa, Karola Mastalerza i Pawła Gusnara), suita złożona z popularnych motywów filmowych w opracowaniu Krzysztofa Koszowskiego oraz premiera utworu napisanego specjalnie dla zespołu przez Wojciecha Chałupkę. W finałowej „Błękitnej rapsodii” Gershwina koncertującą partię wykonuje znakomity kwartet saksofonowy The WHOOP Group. Materiał zarejestrowali Izabela Dzieszuk, Mikołaj Grzebieniowski i Katarzyna Rakowiecka-Rojsza. Album wzbogacają zdjęcia Roberta Żełańca. Notę programową przygotowała Emilia Dudkiewicz, o oprawę graficzne zadbała Beata Czerepak.
Płyta dostepna w księgarni Chopin University Press i na chopinup.pl