12 IV 2023 r.

Odszedł od nas na zawsze prof. dr hab. Jarosław Bręk

Znakomity artysta, śpiewak operowy, absolwent naszej uczelni, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu

Z wielkim bólem zawiadamiamy, że 11 kwietnia 2023 r. odszedł od nas na zawsze prof. dr hab. Jarosław Bręk, znakomity artysta, śpiewak operowy, absolwent naszej uczelni, profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu.
Był laureatem nagród na konkursach wokalnych w Barcelonie, Vercelli i Lizbonie. Występował z wybitnymi dyrygentami, jak Giovanni Antonini, Tomasz Bugaj, Agnieszka Duczmal, Edward Higginbottom, Jacek Kaspszyk, Jerzy Katlewicz, Michał Klauza, Jerzy Maksymiuk, Tadeusz Strugała, Antoni Wit, Alberto Zedda i wielu innymi. Współpracował ze znakomitymi orkiestrami, m.in. Berliner Philharmoniker, Symphoniker Hamburg, NDR Radiophilharmonie, BBC Concert Orchestra.
Brał udział w prawykonaniach utworów J. Bruzdowicz, W. Kilara, K. Knittla, Z. Krauze, A. Kurylewicza, P. Łukaszewskiego, P. Mossa, M. Ptaszyńskiej, R. Twardowskiego. Był cenionym interpretatorem pieśni.
Został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, Brązowym Medalem Gloria Artis, odznaką Zasłużony dla Kultury Polskiej, Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Wielkopolskiego oraz Odznaką Honorową za zasługi dla Województwa Lubuskiego.

Rodzinie, najbliższym, przyjaciołom i wychowankom składamy najszczersze wyrazy współczucia.

fot. Akademia Muzyczna w Poznaniu