21 XI 2023 r.

UMFC już niedługo także w Bibliotece Ordynacji Krasińskich przy ul. Okólnik 9!

W dawnej bibliotece powstanie Mediateka Muzyki Polskiej

W dawnej Bibliotece Ordynacji Krasińskich przy ul. Okólnik 9 powstanie Mediateka Muzyki Polskiej. W ostatni czwartek (16.11.2023 r.) radni miasta jednogłośnie zagłosowali za przekazaniem Uniwersytetowi Muzycznemu Fryderyka Chopina prawa do użytkowania przez 30 lat. O możliwość zagospodarowania tego niszczejącego budynku nasza uczelnia starała się od lat 60. ubiegłego wieku.

Jak zapowiada rektor prof. dr hab. Klaudiusz Baran, Mediateka Muzyki Polskiej ma służyć społeczeństwu. „Chcemy stworzyć miejsce, w którym będziemy mogli udostępnić bogate zbiory naszej fonoteki warszawiakom, turystom, melomanom z całego świata. Chcemy podzielić się naszym dziedzictwem, ale też przywrócić do życia ten niezwykły gmach w dodatku zgodnie z ideą jego fundatora - hrabiego Edwarda Krasickiego. W pierwszej jednak kolejności należy zrobić audyt budynku i opracować projekt remontu w uzgodnieniu z konserwatorem".

Nie możemy się już doczekać, kiedy otworzymy drzwi Mediateki.

fot. Michał Ostoja-Ostaszewski