19 II 2024 r.

Zmarł prof. Kazimierz Michalik

Ze smutkiem zawiadamiam, że 18 lutego 2024 r. w wieku 90 lat odszedł od nas na zawsze Śp. prof. Kazimierz Michalik.
Wiolonczelista, wieloletni nauczyciel akademicki naszej Uczelni, prorektor ds. artystycznych w latach 1984-1987.
Odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki, wielokrotnie wyróżniany Nagrodą Rektora UMFC.

Rodzinie, Bliskim, Wychowankom, Przyjaciołom i Współpracownikom składam najszczersze wyrazy współczucia.
prof. dr hab. Klaudiusz Baran
Rektor

Msza Święta Żałobna odprawiona zostanie w piątek 23 lutego 2024 r. o godzinie 10.30 w kościele Św. Anny w Krakowie, po czym nastąpi odprowadzenie Zmarłego na miejsce wiecznego spoczynku, od głównej bramy cmentarza Rakowickiego o godz. 12.30, o czym zawiadamia pogrążona w głębokim smutku Rodzina.

fot. Towarzystwo Muzyczne im. Henryka Wieniawskiego w Poznaniu