18 VII 2024 r.

Wizyta studyjna w Minzu University of China w Pekinie dziekan dr hab. Klaudii Carlos-Machej oraz dr hab. Beaty Książkiewicz.

Władze Wydziału Tańca UMFC odbyły spotkanie z przedstawicielami Departamentu Tańca z Minzu University of China, na czele z dziekanem prof. Tiehong Jiang.

Na zaproszenie Minzu University of China w Pekinie w dniach 15-17 kwietnia br.  władze Wydziału Tańca w składzie: dziekan dr hab. Klaudia Carlos-Machej prof. UMFC oraz kierownik Katedry Tańca dr hab. Beata Książkiewicz, prof. UMFC odbyły wizytę studyjną.

Spotkanie z przedstawicielami Departamentu Tańca, na czele z dziekanem prof. Tiehong Jiang było okazją do podjęcia rozmów na temat nawiązania współpracy między uczelniami, wymiany doświadczeń w zakresie edukacji i projektów artystycznych. Delegacja obserwowała zajęcia z technik tańca klasycznego, współczesnego i folkloru, podczas których prezentowano tańce mniejszości narodowych.  W spotkaniu uczestniczyła Monika Karpińska, pełnomocnik Rektora UMFC, tłumacz języka chińskiego.