12 VI 2011 r.

Jubileusz 80-lecia urodzin prof. dr hab. Andrzeja Rakowskiego

Na uroczystym, otwartym posiedzeniu w dniu 8 czerwca 2011 r., Rada Wydziału Reżyserii Dźwięku uhonorowała z okazji 80 urodzin prof. dr hab. Andrzeja Rakowskiego – rektora Uczelni w latach 1981–1987, założyciela i długoletniego kierownika Katedry Akustyki Muzycznej na Wydziale Reżyserii Dźwięku.

Podczas uroczystości Rektor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prof. Stanisław Moryto wręczył Jubilatowi medal pamiątkowy wybity z okazji 200-lecia Uczelni.

Kierownik Katedry Akustyki Muzycznej UMFC dr hab. Andrzej Miśkiewicz odczytał listy gratulacyjne, a życzenia składali przyjaciele, wychowankowie i goście, licznie zebrani w Audytorium im. K. Szymanowskiego. Serdeczne pozdrowienia popłynęły również poprzez Skype’a od dawnych współpracowników Profesora Rakowskiego, przebywających za granicą.

Fotoreportaż