29 VI 2024 r.

W wieku 84 lat odszedł prof. Szábolcs Esztényi.

Kompozytor, pianista, improwizator, nasz absolwent, pedagog i doktor honoris causa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina

Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 29 czerwca 2024 r. w wieku 84 lat odszedł od nas na zawsze prof. Szábolcs Esztényi.

Był kompozytorem, pianistą, improwizatorem, naszym absolwentem, pedagogiem i doktorem honoris causa Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Urodził się 20 grudnia 1939 w Budapeszcie. Od 1969 mieszkał w Polsce. Studiował grę na fortepianie w klasie Margerity Trombini-Kazuro i kompozycję u Witolda Rudzińskiego w Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w Warszawie.

Rodzinie, Bliskim, Wychowankom, Przyjaciołom i Współpracownikom składam wyrazy współczucia.

prof. dr hab. Klaudiusz Baran