Stypendia i pomoc materialna
Szanowni Studenci i Doktoranci,
informujemy i przypominamy o możliwości ubiegania się o stypendia i pomoc materialną. Szczegółowe zasady ich przyznawania określa Regulaminem świadczeń dla studentów i doktorantów UMFC.
Wnioski stypendialne na rok akademicki 2023/2024 można składać do dnia 17 października 2023 r. Wnioski należy składać osobiście w Dziale Nauczania lub wysłać pocztą tradycyjną. Wyliczenia dochodu do stypendium socjalnego dokonuje Dział Nauczania na podstawie załączonej dokumentacji, zaś wyliczenia średniej do stypendium Rektora dokonuje Dziekanat.
UWAGA: Wniosek o stypendium Rektora bez wyliczonej średniej należy złożyć bezpośrednio do Działu Nauczania. Wniosek powinien zawierać ponumerowane załączniki i być kompletny.
- REGULAMIN ŚWIADCZEŃ DLA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW UMFC
- STYPENDIUM REKTORA PUNKTACJA OSIĄGNIĘCIA
- ZAŁACZNIK NR 4 STYPENDIUM REKTORA PRZELICZANIE
- WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM REKTORA 2024-2025
- ZAŁĄCZNIK NR 1 STYPENDIUM SOCJALNE WYMAGANE DOKUMENTY
- ZAŁACZNIK NR 2 STYPENDIUM SOCJALNE ZASADY WYLICZEŃ
- WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENIDUM SOCJALNEGO 2024-2025
- WNIOSEK O PRZYZANIE STYPENDIUM DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2024-2025
- WNIOSEK O PRZYZANIE ZAPOMOGI 2024-2025
- REGULAMIN WŁASNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO UMFC
- WNIOSEK O PRZYZNANIE STYPENDIUM Z WŁASNEGO FUNDUSZU STYPENDIALNEGO
Inne programy stypendialne:
Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu oraz inne stypendia zagraniczne pod patronetem MKiDN https://www.gov.pl/web/kultura/stypendia-zagraniczne
Stypendium MKDNiS przyznawane na wniosek Rektora Uczelni składany do MKiDN w terminie do 15 października, zgodnie z wzorem określonym w załączniku do wyżej wymienionego rozporządzenia. Liczba wniosków z jednej uczelni nie może przekroczyć 0,5% ogólnej liczby studentów tej uczelni. Student zainteresowany uzyskaniem stypendium MKiDN przedstawia swoją kandydaturę Rektorowi w terminie określonym przez Rektora.
Młoda Polska
Program przeznaczony dla młodych artystów, którzy mają w swoim dorobku wybitne osiągnięcia w dziedzinie sztuki, którą uprawiają – filmie, fotografii, literaturze, muzyce, sztukach wizualnych, tańcu lub teatrze.
Gaude Polonia
Program przeznaczony dla młodych (do 40 roku życia, w wyjątkowych wypadkach do 45 roku życia) twórców kultury oraz tłumaczy literatury polskiej z krajów Europy Środkowowschodniej, w pierwszej kolejności z Białorusi i Ukrainy. Program służy budowaniu płaszczyzny zrozumienia i dobrych kontaktów na gruncie współpracy kulturalnej pomiędzy Polską, a jej bliskimi sąsiadami. O półroczne stypendium w Polsce mogą ubiegać się twórcy reprezentujący następujące dziedziny: film, fotografia, konserwacja zabytków, literatura/przekład, muzyka, sztuki wizualne, teatr, krytyka sztuki, teatru i filmu.
Stypendia m.st. Warszawy im. Jana Pawła II
Stypendia adresowane studentów uczących się w Warszawie, którzy mimo trudnych warunków materialnych, zdrowotnych bądź rodzinnych mają dobre wyniki w nauce oraz osiągają sukcesy naukowe, artystyczne, sportowe lub angażują się w różnorodne działania społeczne
Bridge to the Future - Fundusz Wsparcia Młodych Artystów-Muzyków
Program (organizowany we współpracy z Fundacją Globalworth oraz Julian Cochran Foundation) skierowany jest do artystów-muzyków w wieku od 18 do 26 lat. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie szkół muzycznych oraz studenci i absolwenci uczelni muzycznych, osoby posiadające obywatelstwo polskie.
Program Fulbrighta
Największy program wymiany naukowej i kulturowej Stanów Zjednoczonych. Przez wielu uznawany jest za jeden z najbardziej prestiżowych programów wymiany na świecie, z reputacją daleko wykraczającą poza środowisko akademickie.
Niemiecka Centrala Wymiany Myśli Akademickiej
Przegląd najważniejszych stypendiów DAAD dla studentów i absolwentów polskich uczelni wyższych. BROSZURA INFORMACYJNA DAAD