EVELYN GLENNIE | 23.03.2023

Dame Evelyn Glennie jest pierwszą osobą w historii, która stworzyła i utrzymała pełnoetatową karierę perkusisty solowego, występując na całym świecie z największymi orkiestrami i artystami. Evelyn zamówiła ponad 200 nowych utworów na perkusję solo i nagrała ponad 40 płyt CD. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie i konsultacje, aby inspirować kolejne pokolenia muzyków. Prowadząc 1000 perkusistów, Evelyn odegrała znaczącą rolę podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, na której pojawił się także nowy instrument, Glennie Concert Aluphone.
Evelyn została odznaczona OBE (Order Imperium Brytyjskiego) w 1993 roku. Ma na swoim koncie ponad 100 międzynarodowych nagród, w tym 2 GRAMMY, Polar Music Prize i Companion of Honor. Została mianowana pierwszą kobietą prezesem Help Musicians. Od 2021 roku jest rektorem Uniwersytetu Roberta Gordona w Aberdeen w Szkocji.
Evelyn jest kuratorką The Evelyn Glennie Collection, która obejmuje ponad 3500 instrumentów perkusyjnych. Film Dotknij dźwięku, TED Talk i Listen World! to kluczowe świadectwa jej wyjątkowego i innowacyjnego podejścia do tworzenia dźwięku. W 2023 roku kontynuuje swoją życiową misję Teach the World to Listen, zakładając Fundację Evelyn Glennie, której celem jest poprawa komunikacji i spójności społecznej poprzez zachęcanie wszystkich do odkrywania nowych sposobów słuchania, aby inspirować, tworzyć, angażować i wzmocnić.

 • Zapisy na kurs:

  Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału

 • Koordynator projektu "Reach the Stars"

  Dział Promocji i Karier - Kariera

  (22) 2789 268 (22) 2789 277
  biuro.karier@chopin.edu.pl

  Jacek Dziołak
  jacek.dziolak@adm.chopin.edu.pl