Marta Klimasara | 7.01.2022

Marta Klimasara to wysoko ceniona perkusistka specjalizująca się w grze na marimbie. Koncertowała we Francji, Szwecji, Japonii czy Republice Południowej Afryki. Jest laureatką licznych konkursów, m.in. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego ARD w Monachium, Światowym Konkursie Marimbistycznym w Japonii czy Konkursie Muzyki Współczesnej Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Ukończyła studia w Hochschule fur Musik und Darstellende Kunst w Stuttgarcie, gdzie od 2004 roku piastuje stanowisko profesora.

Jako solistka współpracuje z RSO i Filharmonią Stuttgart i Hof, Monachijską Orkiestrą Kameralną, Stuttgart Chamber Orchestra, Filharmonią Narodową w Warszawie, Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia, RSO Saarbruecken.

Jest także producentem nagrań radiowych i telewizyjnych z Bawarii i Hesji, Musique France, Polskie Radio, SR 2 Kultur Radio Deutschlandradio.

  • Zapisy na kurs

     Uwaga: Aby wziąć udział w  masterclass (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału instrumentalnego

  • Koordynator projektu "Reach the Stars"

    Dział Promocji i Karier - Kariera

    (22) 2789 268 (22) 2789 277
    biuro.karier@chopin.edu.pl