Ralph Van Daal | 16-17.11.2023

Ralph van Daal - oboista, absolwent Hochschule für Musik und Theater w Monachium oraz Conservatorium Maastricht w klasie oboju i śpiewu. Po ukończeniu studiów współpracował z orkiestrami: WDR w Kolonii oraz Filharmonikami z Duisburg. W 2011 roku wygrał konkurs na pozycję solisty (rożek angielski) w Filharmonii w Hamburgu, a także zdobył Eduard Söring-Preis – nagrodę dyrektora orkiestry Simone Young, która wspiera artystyczny rozwój młodych muzyków.

Współpracuje z takimi zespołami jak: Szwedzka Orkiestra Radiowa, Bawarska Orkiestra Radiowa, Orkiestra NDR w Hamburgu, Orkiestra Opery Bawarskiej czy Orkiestra Opery w Hannoverze, gdzie gra pod batutą takich dyrygentów jak: Michael Tilson Thomas, Semyon Bychkov, Jukka Pekka Saraste, Andris Nelsons, Daniel Harding, Daniele Gatti, Kent Nagano czy Ivan Fischer. Regularnie prowadzi kursy mistrzowskie w Niemczech, Portugalii, Polsce, Hiszpanii, Szwecji, Kolumbii i Holandii.

Ralph van Daal jest profosorem Robert Schumann Hochschule w Düsseldorfie oraz Conservatorium w Maastricht.

• Zapisy

Aby wziąć udział w masterclass, (zarówno czynny jak i bierny) należy zarejestrować się w USOS, oraz wypełnić dokumenty rekrutacyjne w Dziale Nauczania. Z uwagi na ograniczoną ilość miejsc, wyboru uczestników czynnych dokonają władze wydziału.

• Koordynator projektu "Reach the Stars"

Dział Promocji i Karier - Kariera

(22) 2789 268, (22) 2789 277