Chopin University Big Band

Chopin University Big Band jest zespołem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Band leaderem i  kierownikiem artystycznym zespołu jest Piotr Kostrzewa. Od momentu powstania (2006) zespół wystąpił w wielu spektakularnych projektach artystycznych m.in. w światowych edycjach Festiwalu La Folle Journée/Nantes w 2014, 2017, 2019, 2023 oraz 30 jubileuszowej edycji w 2024 roku był również gościem Festiwalu Szalone Dni Muzyki w Warszawie w 2014, 2017, 2019 oraz 2023 roku.

Brał udział w  Festiwalu Jazz Jamboree, Classica Nova, Podlasie Jazz Festiwal czy w Siauliai Big Band Festiwal/Litwa a także specjalnych koncertach m.in. Oskarowy wieczór w Canal+, Five o’Clock w Programie II Polskiego Radia, Koncercie w Trójce – 100 lat Sinatra, 50 lecie Jazz Forum. Zespół koncertował również w siedzibie NOSPR w Katowicach, Filharmonii Bałtyckiej, W Operze i Filharmonii Podlaskiej, Filharmonii Narodowej, Filharmonii Łódzkiej czy TWON.

W dorobku fonograficznym Big Bandu znajduje się wiele albumów CD: L’historie du big band, Classic on Jazz, Big Band – Swingujące Święta, I Got Rhythm and Dance, Frank Sinatra. 100-lecie urodzin, gościnny udział w płycie Basi Trzetrzelewskiej – Butterflies, Carnets de Voyage z udziałem dyrygentki i aranżerki Miho Hazamy czy album Cinema Boogie. Zespół był dwukrotnie nagradzany Grand Prix Big Band Festiwalu w Nowym Tomyślu (2015, 2017), był również jedną z gwiazd Festiwalu Lato z Radiem w 2019 roku znajdując się również na cd Festiwal Lato z Radiem. Chopin University Big Band wystąpił także w koncercie finałowym 63. Festiwalu Warszawska Jesień (2020). W lipcu 2021 roku wziął udział w jubileuszowym Festiwalu Lato z Radiem, a jego występ znalazł się na okolicznościowym albumie 50 lat Lata z Radiem.

Chopin University Big Band koncertował z tak uznanymi artystami, jak: Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Adam Sztaba, Zbigniew Namysłowski, Gordon Goodwin, Grupa MoCarta, Kuba Badach, Janusz Szrom, Łukasz Lipski, Sławek Uniatowski, Agnieszka Wilczyńska, Daniela Bereza, Vivian Buczek, Natalia Kukulska, Katarzyna Cerekwicka, Łukasz Zagrobelny, Ryszard Rynkowski, Danuta Błażejczyk, Wojciech Myrczek, Monika Borzym, Andrzej Dąbrowski, Urszula Dudziak. W 2022 roku zespół został zaproszony do udziału w filmie dokumentalnym w reżyserii Janusza Majewskiego – „Jazz Outsider” występując w finałowej scenie z Sonią Bohosiewicz. Od 2022 Chopin University Big Band bierze udział w spektaklu „Sinatra 100+” w Teatrze 6 Piętro. W październiku 2023 Big Band był zespołem akompaniującym uczestnikom kolejnej edycji „Voice of Poland” W maju 2024 ukaże się nowy album wydany przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia oraz Chopin University PRESS z muzyką Henryka Miśkiewicza z udziałem artysty.