Katedra Jazzu i Muzyki Estradowej

KATEDRA JAZZU I MUZYKI ESTRADOWEJ została powołana równolegle z Wydziałem Jazzu i Muzyki Estradowej w październiku 2019 r. i formalnie przejęła nadzór nad merytoryczno-naukową stroną kształcenia w specjalności JAZZI WORLD MUSIC (I stopień) oraz JAZZ (II stopień). Ponadto do zadań jednostki należy koordynacja merytoryczna awansów naukowych kadry, organizacja seminariów, warsztatów i innych wydarzeń naukowych oraz organizacja dorocznego koncertu studentów Wydziału Jazzu i Muzyki Estradowej.
W skład Katedry wchodzą wybitni artyści prowadzący bogatą działalność koncertową i fonograficzną, wielokrotnie nagradzani na wielu konkursach i festiwalach w kraju i za granicą.
Jednostka koordynuje awanse naukowe pracowników wydziału, którzy w niedalekiej przyszłości będą mogli zasilić jej szeregi.

Pierwszym kierownikiem katedry był ad. dr hab. Ryszard Borowski od roku akademickiego 2020-21 tę funkcję pełni dr hab. Janusz Brych prof. UMFC

Skład Katedry
dr hab. Janusz Brych, prof. UMFC - Kierownik Katedry