Wydział Wokalno-Aktorski

Wydział Wokalno-Aktorski, odpowiadając na potrzeby rynku muzycznego Polski i świata, łączy znakomitą tradycję kształcenia adeptów sztuki wokalnej z nowoczesną modyfikacją programów edukacyjnych.

Przygotowuje młodych artystów do pracy w operze, operetce, teatrze muzycznym czy musicalowym. Edukacja obejmuje także realizację programu, który wyposaża absolwentów w umiejętności pozwalające na działalność koncertową w zakresie różnych form muzycznych takich jak: oratorium, pieśń, kantata. Nowoczesne myślenie to także uwzględnienie potrzeb współczesnej sceny, która oczekuje od śpiewaków także doskonałych umiejętności kreowania wiarygodnych i przekonujących postaci scenicznych. Studenci mają zapewnione zajęcia w zakresie aktorstwa, prozy i wiersza, dykcji jak również stylu i gestu czy tańca.

Wydział od lat współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową, Warszawską Operą Kameralną, Teatrem Roma, Teatrem Syrena, wieloma filharmoniami i scenami polskimi. Wydział Wokalno-Aktorski nawiązał także współpracę z różnorodnymi ośrodkami zagranicznymi w Europie, a także w Chinach, Korei Południowej i Turcji. Na Wydziale pracują pedagodzy, których dorobek artystyczny i dydaktyczny jest niekwestionowanym faktem.

Wydział może poszczycić się wybitnymi absolwentami, należącymi do czołówki scen światowych, którzy zdobywali międzynarodowe laury na konkursach wokalnych, a następnie kreowali pierwszoplanowe postacie na deskach najlepszych teatrów operowych takich jak: Teatro alla Scala w Mediolanie, Deutsche Oper w Belinie, Metropolitan Opera w Nowym Yorku, Staatsoper w Wiedniu, Opernhaus w Zurych.